Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny zaprasza 23 września 2016 r. o godz. 13.00 przed siedzibę Ambasady Meksyku w Warszawie (Al. Jerozolimskie 123a - wieżowiec Millennium Plaza) na pikietę pod hasłem: „Solidarni z obrońcami rodziny w Meksyku”. Celem pikiety jest wyrażenie solidarności Polaków z Meksykanami sprzeciwiającymi się reformie konstytucji, która będzie miała bezpośredni wpływ na meksykańskie rodziny - instytucję małżeństwa, prawa rodziców i system edukacyjny.

Prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto w maju br. przedstawił projekt reformy konstytucyjnej. Zakłada on zmianę artykułu 4, do którego ma być wprowadzony zapis, że „małżeństwo jest prawem człowieka”. Konsekwencją tej zmiany będzie możliwość zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci we wszystkich stanach kraju.
W reakcji na prowadzoną bez konsultacji społecznych politykę, meksykańskie rodziny i organizacje pozarządowe zawiązały Narodowy Front na rzecz Rodziny (Frente Nacional por la Familia). Jego członkowie domagają się od prezydenta Enrique Peña Nieto wycofania się z proponowanej nowelizacji.
10 września w 122 miastach Meksyku odbyły się marsze protestacyjne, które zgromadziły ponad milion osób. W najbliższą sobotę, 24 września Frente Nacional por la Familia organizuje Narodowy Marsz dla Rodziny w Mexico City.
Dzień wcześniej przed ambasadami i konsulatami Meksyku na całym świecie odbędą się manifestacje solidarności z protestującymi.

Prezes Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak uważa, że wsparcie i solidaryzowanie się z rodzinami w Meksyku jest naszym obowiązkiem: „Musimy poprzeć naszych przyjaciół w Meksyku i razem z nimi apelować do prezydenta Enrique Peña Nieto o rezygnację z wprowadzenia zmian konstytucyjnych, uderzających w tożsamość rodziny jako związku kobiety i mężczyzny”.
Na zakończenie pikiety prezes Fundacji Paweł Kwaśniak osobiście wręczy ambasadorowi Meksyku petycję z apelem do prezydenta Enrique Peña Nieto.
Kiedy: 23 września 2016 r., godz. 13.00 – czas trwania ok. 1 godz.
Gdzie: przed siedzibą Ambasady Meksyku w Polsce, Warszawa - Al. Jerozolimskie 123a (wieżowiec Millennium Plaza)
Organizator: Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny