Powszechnie wiadomo, że samo mycie twarzy nie wystarczy, aby uzyskać promienną i gładką cerę. Stosowanie peelingów jest już standardem w pielęgnacji. To bardzo prosty i szybki zabieg upiększający, świetnie rozjaśnia i wygładza skórę. Mało kto jednak wie, że odpowiednie przygotowanie jej przed zabiegiem może zwielokrotnić ten efekt.

Peelingi są zbawienne dla skóry. Profesjonalnie wykonane dokładnie usuwają obumarłe komórki i zanieczyszczenia, a tym samym przyspieszają proces odnowy naskórka. Stymulują naturalną odbudowę tkanki oraz mogą pobudzać powstawanie nowego kolagenu. Odblokowują też ujścia gruczołów łojowych i dzięki temu zapobiegają tworzeniu zaskórników. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona.
Jednymi z najbardziej precyzyjnych peelingów są te z wykorzystaniem laserów Er:YAG FOTONA SPECTRO SP i DUALIS SP. Zabieg najlepiej jest wykonywać jesienią i zimą. Skutecznie walczy z uszkodzeniami posłonecznymi, powiększonymi porami czy przebarwieniami. Dzięki peelingowi cera staje się ponownie napięta i świeża. Sekret terapii polega na tworzeniu za pomocą wiązki lasera mikrouszkodzeń. W efekcie skóra mobilizowana jest do szybszej regeneracji. Przyspieszeniu ulega produkcja elastyny i kolagenu, a dzięki temu cera staje się wyraźnie bardziej zagęszczona.

Wykonanie kilku prostych kroków przed zabiegiem sprawi, że efekt będzie jeszcze silniejszy. Przede wszystkim należy pamiętać, że peeling nie może być wykonywany na opalonej skórze. Dlatego minimum 30 dni przed planowaną wizytą w klinice nie wolno narażać się na działanie słońca. Skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona. Jeśli masz wysypkę, rumień lub trądzik stosowanie peelingu może tylko zaostrzyć niepożądane objawy, a w wypadku stanów zapalnych może doprowadzić do ich rozsiania. Na tydzień przed zbiegiem nie zaleca się stosowania gąbek ścierających, produktów służących do depilacji i wosku. A na kilka dni przed należy odstawić silnie działające kremy, np. z tlenkiem benzoilu, retinolem czy siarką.
- Peelingi przygotowują skórę i wspomagają wchłanianie substancji odżywczych z kosmetyków. Wskazane po procedurze złuszczania jest nakładanie kremów. Na pewno zadziałają wtedy lepiej niż normalnie. Mało kto jednak wie, że stosowanie zabiegów nawilżających przed peelingiem może przynieść jeszcze lepsze efekty – tłumaczy Agnieszka Drożniak, lekarz medycyny estetycznej z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. – Peelingi laserowe działają dużo lepiej, gdy skóra jest odpowiednio nawodniona. Warto o to zadbać zwłaszcza po lecie, kiedy skóra jest dodatkowo wysuszona, a dopiero później pomyśleć o złuszczaniu naskórka – dodaje. Jednym ze sposobów przywrócenia skórze odpowiedniego nawilżenia jest zabieg INTRACEUTICALS®. Terapia dostarcza połączenia hiperbarycznego tlenu wraz z cząsteczkami aktywnymi. Dzięki temu nie tylko głęboko nawadnia skórę, ale też ujędrnia i odmładza. Podczas zabiegu wtłacza się na dany obszar zabiegowy specjalnie wyselekcjonowane serum. Procedura jest całkowicie bezpieczna.Nawilżenie i nawodnienie sprawia, że skóra jest odpowiednio napięta i zdrowa. Dzięki temu jest ona w pełni przygotowana do innych zabiegów. Odświeżona w ten sposób dużo lepiej będzie przyjmować dostarczane substancje oraz sprawniej będzie regenerować się po zabiegu peelingu.