W każdym z nas drzemie dusza podróżnika. U niektórych podróżą bywa wypad za miasto, a dla innych jest to wyprawa autostopem przez Europę lub szalony weekend w Kuala Lumpur. Gdziekolwiek się wybierzesz jest jedna rzecz, którą z pewnością zawsze będziesz mieć pod ręką – aparat fotograficzny. Uwielbiamy dokumentować nasze przygody, tym samym kolekcjonując wspomnienia. Dzielenie się nimi jest tym, co najfajniejsze po powrocie do domu. Te długie wieczory okraszone pokazami zdjęć, niekończące się opowieści i anegdoty przy kubku ulubionej herbaty... Nie ważne czy jesteś raczej spontanicznym mistrzem selfie, czy preferujesz dobrze wykadrowane krajobrazy - spraw, by twoje wspomnienia zajęły ważne miejsce w domowej przestrzeni i przywodziły na myśl wspaniałe momenty.

W tym szaleństwie jest metoda!

Jeśli Twoją domeną nie jest bycie pogromcą chaosu, twoje skarpetki nigdy nie są do pary, a znalezienie czegokolwiek w domowym rozgardiaszu zajmuje Ci trochę więcej czasu niż innym – niech Twoja ściana wspomnień to odzwierciedla.  -  Dopasuj do siebie z pozoru niedopasowane ramki na zdjęcia. Baw się kolorami, rozmiarami oraz ich rozmieszczeniem. Nie ograniczaj się! Twoje zdjęcia nabiorą dodatkowej dynamiki, a dzięki temu Twoje wnętrze nabierze bardzo indywidualnego charakteru - podkreśla Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Potęga minimalizmu

Dla fanów ułożonych i jednorodnych kompozycji proponujemy zakup multiramek. Doskonale komponują się w monochromatycznych wnętrzach, utrzymanych w minimalistycznym stylu. Dobrym pomysłem w przypadku multiramek jest zdecydowanie się na zdjęcia utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej. To doda wnętrzu elegancji, a jednocześnie wyeksponuje piękne wspomnienia zamknięte w wysmakowanych kadrach.

Tysiąc i jeden drobiazgów

Podróże to doskonała okazja do kolekcjonowania drobiazgów, które po latach przypominają nam o niesamowitych przygodach. Przechowywanie drobnych przedmiotów bywa kłopotliwe, tym bardziej jeśli nie posiadamy możliwości ekspozycji całej naszej kolekcji. Wtedy pomocne mogą się okazać pudełka oraz niewielkie koszyki, w których wygodnie posegregujemy nasze „zdobycze”, bez obawy, że coś zgubimy.

Glamour na co dzień

Najlepsze pamiątki z wakacji to te, które możemy mieć zawsze przy sobie. Wisiorek znaleziony na targu, kolczyki zakupione w pośpiechu na lotnisku, bransoletka z nadmorskich muszelek znaleziona na plaży… Biżuteria. aby służyć nam latami, wymaga specjalnego przechowywania. Pomocne w tym będą szkatułki, których wnętrze pomoże uporządkować wszystkie, mniejsze i większe, kosztowności.