Zdaniem specjalistów mamy coraz większą świadomość tego, jak wiele ciepła i energii może „uciekać” z domu bądź mieszkania tylko dlatego, że jest ono na przykład nieocieplone. Coraz częściej zauważa się również, że już w trakcie planowania budowy domu bądź mieszkań właściciele bądź inwestorzy biorą pod uwagę energooszczędność, próbując zrobić jak najwięcej, aby budynki pozwalały oszczędzać energię w każdy możliwy sposób.

Jak twierdzą przedstawiciele techsterowniki.pl, takie podejście podyktowane jest nie tylko chęcią zaoszczędzenia pieniędzy, ale przede wszystkim świadomością, że jeśli dokona się pewnych zmian bądź od początku zadba o konkretne rozwiązania, standardy życia będą znacznie polepszone. Efekty stosowania metod mających na celu oszczędzenie energii są różne. Może być to na przykład utrzymanie ciepła w domu podczas okresu grzewczego, które do tej pory „uciekało” z wnętrza i powodowało, że dom nieustannie jest niedogrzany,w efekcie czego trzeba było stosować większą moc pieca, marnować więcej paliwa i niestety ponosić znacznie większe koszty. Ich zdaniem, energooszczędny dom to już nie tylko wizja przyszłości, ale rzeczywistość, jaką w życie wprowadza coraz więcej ludzi.

Zdaniem przedstawicieli techsterowniki.pl coraz więcej osób zastanawia się jak oszczędzić ciepło, czyta, dowiaduje się i przede wszystkim pyta. Wiele osób decyduje się również na zakupy przeróżnych akcesoriów energooszczędnych w sieci – to również bardo pozytywna zmiana, która świadczy o coraz większej odwadze Polaków oraz ich rosnącej świadomości na temat możliwości jakie stoją dzisiaj przed nami i ochroną naszego portfela. Jak wskazują dane sklepu, na przestrzeni ostatniego roku zainteresowanie takimi produktami wzrosło o kilka procent i jak wskazują szacunki, prawdopodobnie tendencja ta będzie utrzymywać się nadal.