Beskid Niski i mieszczący się na jego terenie Magurski Park Narodowy to bogactwo dzikiej i niczym nie naruszonej przyrody. Kiedy jednak pogoda nie dopisuje warto wybrać się do niezwykłego muzeum, w którym ta przyroda jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.


LOKALIZACJA
Muzeum znajduje się w centrum Krempnej pod numerem 59. Przed muzeum znajduje się sporej wielkości bezpłatny parking.

CENNIK
bilet normalny - 10 zł
bilet ulgowy - 8 zł

GODZINY OTWARCIA
od 1 listopada do 30 kwietnia  
poniedziałek: nieczynne
wtorek – piątek: od 7.00 do 15.00
soboty, niedziele i święta: nieczynne
od 1 maja do 31 października
poniedziałek: nieczynne
wtorek – piątek: od 7.00 do 17.00
soboty, niedziele i święta: od 9.00 do 17.00

Swoją wizytę w muzeum najlepiej rozpocząć o pełnej godzinie, wtedy to bowiem wyświetlany jest pokaz w sali multimedialnej. Lektor opisuje kolejne eksponaty, a muzyka i światła wskazują kierunek podążania. Całość zatacza cały cykl - cztery pory roku. A na naszych oczach zmienia się przyroda, przy okazji poznajemy również zwyczaje różnych gatunków zwierząt.

Kiedy multimedialny pokaz się kończy, każdy może w dowolnym kierunku przemieszczać się po muzeum i odkrywać jego zakamarki. Nie będzie przesadą jeśli napiszę, że muzeum jest po prostu niesamowite. Możemy posłuchać odgłosów ptaków, poznać zwyczaje zwierząt, zobaczyć jak wyglądają jaja różnych gatunków ptaków, posłuchać o Łemkach, zobaczyć makiety cerkwi, rozwiązać przeróżne quizy i zagadki czy zobaczyć gigantyczne krocionogi i Nadobnicę alpejską.  Na koniec każdy może sprawdzić się w specjalnie przygotowanym teście wiedzy o Magurskim Parku Narodowym.


Praktyczne informacje:
- na wizytę w muzeum zarezerwujcie przynajmniej 2-3 godziny,
- warto pytać obsługę o dostępne bezpłatne plakaty/kolorowanki/broszury z pewnością chętnie się podzielą,
- pokazy w sali multimedialnej rozpoczynają się o pełnej godzinie wtedy też warto rozpocząć zwiedzanie.#Wyjdźże z dzieckiem #Magurski Park Narodowy #Muzeum