W Ojcowskim Parku Narodowym znajduje się piękne miejsce z niesamowitym klimatem, to  stara osada młynarska wraz z zabytkowym młynem i tartakiem wodnym.

Niezwykłą historię tego miejsca poznajemy dzięki przewodnikowi, który oprowadza nas po osadzie i zdradza tajniki działania młynu i tartaku wodnego. Mamy okazję na własne oczy zobaczyć jak wprawiane jest w ruch koło młyńskie, jak mieli się ziarno i powstaje mąka pytlowa. Tartak wodny robi na nas jeszcze większe wrażenie, wyposażony w jedną piłę bardzo powoli tnie drewno.

Oprowadzanie po osadzie trwa ok. 45 minut, ale nie ma przeszkód aby zostać tutaj nieco dłużej. Boroniówka to bowiem niezwykłe miejsce, w którym można zajrzeć do każdego zakamarka i wszystkiego dotknąć. Przepiękne zabudowania, mała szklarnia, dookoła mnóstwo zieleni i kwiatów. Osada młynarska jest idealna na odpoczynek z rodziną z dala od tłumów i zgiełku. To co nas zachwyciło w Boroniówce, to niezwykła dbałość o każdy szczegół i o każdy element wystroju tego miejsca.


Praktyczne informacje:
- przy osadzie znajduje się darmowy parking dla klientów,
- bilety w cenie 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, dzieci do lat 6 zwiedzają za darmo,
- osada otwarta dla klientów indywidualnych w weekendy, natomiast dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji także w tygodniu,
- ze względu na maszyny pozostające w ruchu należy bacznie pilnować swoich pociech,
- na terenie osady znajduje się kawiarnia, w której możemy spróbować domowych wypieków czy zaopatrzyć się w mąkę prosto z młyna.


#Wyjdźże z dzieckiem #okolice Krakowa z dzieckiem #Boroniówka