6 stycznia po raz kolejny ulicami Krakowa przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku orszak pomaszeruje pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich".

Trasa orszaku
Orszak zielony symbolizujący kontynent azjatycki: rozpoczyna się mszą świętą w kościele św.Stanisława Kostki o godzinie 10. Po mszy świętej orszak przejdzie kolejno: ul. Bałuckiego, Rynek Dębnicki, ul. Madalińskiego, Most Dębnicki, ul. Zwierzyniecka, ul. Retoryka, ul. Garncarska, ul. Studencka, Kościół św. Anny, Planty i ul. Szewska aby dotrzeć na Rynek Główny. Wierni mogą dołączyć do orszaku biorąc udział w mszy świętej o godzinie 10 w kościele św. Anny lub kościele sióstr sercanek.
Orszak niebieski symbolizujący kontynent afrykański: o godzinie 11 wyrusza z Placu Matejki by przejść ulicą Floriańską
na Rynek. Wcześniej można wziąć udział w mszy świętej o godzinie 9.30 w kościele św. Floriana.
Orszak czerwony symbolizujący kontynent europejski: wyrusza po mszy świętej w Katedrze Wawelskiej o godzinie 10. Przejdzie na Rynek Główny ulicami Droga do Zamku i Grodzką.

Przy kościołach jak co roku będą rozdawane śpiewniki i korony.W trasie orszaku będą kwestować wolontariusze. Pieniądze zbierane są na rzecz utrzymania mieszkań dla kobiet i całych rodzin wychodzących z bezdomności.
Więcej informacji na www.orszak.org#Orszak Trzech Króli #Wyjdźże z dzieckiem #Orszak 2018