Od stycznia do grudnia 2016 roku GK OPONEO sprzedała ponad 2 mln sztuk opon. To rekordowa roczna ilość sprzedanych opon w historii firmy.

Na początku grudnia Spółka poinformowała inwestorów o przychodach w listopadzie, który jak dotąd był najlepszym miesiącem w historii OPONEO.PL S.A. To jednak nie koniec sukcesów Spółki w tym roku. W grudniu br. roczna ilość sprzedanych opon przekroczyła 2 mln sztuk, podczas gdy w całym 2015 roku firma sprzedała 1,5 mln opon. - Spółce sprzyjało w tym roku kilka ważnych dla branży czynników; zimowe warunki pogodowe, wzrost importu aut używanych, a także wzrost całego rynku e-commerce – mówi Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. Wzrost sprzedaży opon odnotowano zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. O 46% wzrosła sprzedaż z magazynu własnego, co pozytywnie przełożyło się na uzyskaną marżę, która wzrosła o ponad 1 p.p. w stosunku do marży uzyskanej w ubiegłym roku.

W planach na 2017 rok jest kontynuacja rozpoczętych projektów i dalsze umacnianie pozycji na obecnych rynkach.
Ponadto, w związku ze wzrostem skali działalności, we współpracy z zewnętrznym developerem, zamierza rozwijać centrum logistyczne.