Na rynku dostępny jest grzejnik radiacyjny, który wytwarza ciepło za pomocą oleistego płynu grzewczego. Dzięki temu dostarcza komfort cieplny podobny do C.O. Jego pionowa wersja, o wysokości nawet 1,7 metra, będzie ciekawą dekoracją.

Radiacja.
Jest najmłodszą technologią przekazywania ciepła, jaka stosowana jest w grzejnikach dekoracyjnych. Radiatory w swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety:
- promieniowania cieplnego
- naturalnej konwekcji.

Z tego powodu emitują łagodne i przyjemne ciepło, które otacza nas zewsząd. Poza tym wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by szybko reagować na zmiany temperatury w pomieszczeniu.

Tradycyjnie żeliwo lub aluminium.
Elementy grzewcze radiatorów zwykle wykonane są z żeliwa lub aluminium. Dzięki możliwie najniższej temperaturze powietrza, na wyjściu z urządzenia, gwarantują powietrze przyjemne do oddychania, które nie wysusza gardła. Wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić między 40, a 60%, a jej rozkład powinien być możliwie jednakowy.

Oleisty płyn grzewczy.
Galapagos zawiera Fluide, czyli oleisty płyn grzewczy, który przenosi ciepło, w zamkniętym obwodzie, celem przekazania go do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium. Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej, energia zmagazynowana wewnątrz całego urządzenia, uwalniana jest do otoczenia stopniowo.

Gwarantuje to:
- jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia
- wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia (grzejnik nie wysusza powietrza).

Bezwładność cieplna (inercja).
To właściwość materiału (instalacji), która polega na "zapamiętywaniu" bieżących parametrów cieplnych. W praktyce oznacza:
- że przyjmowanie ciepła nie rozpoczyna się od razu po jego dostarczeniu, co sprowadza się do długiego okresu, kiedy mimo dostarczania ciepła - temperatura pozostaje bez zmian
- magazynowanie ciepła i nie oddawanie go, mimo, że przestało być dostarczane.

Bardzo duża inercja cieplna.
Galapagos posiada system STI, który gwarantuje bardzo dużą inercję cieplną. Zastosowane w procesie produkcyjnym, materiały i technologie, pozwalają na długie generowanie ciepła przez urządzenie. Dzięki temu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych

Pozostałe funkcje.
Ten radiator, z oferty Atlantic Polska, wyposażono także w:
- czujniki ruchu, światła i otwartych okien
- system ASP, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu
- zdalne sterowanie Cozytouch, za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie.

Także w pionowej formie.
Urządzenie dostępne jest nie tylko w tradycyjnej, poziomej formie, ale również w wertykalnej. Wysokość pionowego modelu o mocy 1500W wynosi 1,35m, natomiast w przypadku 2000W jest to aż 1,7m. Dzięki temu grzejnik sam w sobie jest ciekawą ozdobą.

Galapagos w formie pionowej wpasuje się szczególnie do wysokich pokojów, które umożliwiają wyeksponowanie w pełni jego walorów. Innym pomysłem jest zainstalowanie w kątach, które często są miejscami pustymi i bez wyrazu.

Link do zakładki nt. produktu https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-elektryczny/galapagos/