W czasach wysokich cen i niskiej dostępności gazu i węgla coraz więcej osób interesuje się ogrzewaniem elektrycznym. To inteligentna technologia, która daje pewność posiadania odpowiedniej ilości ciepła, w odpowiednim miejscu i czasie. W przypadku ogrzewania elektrycznego nie martwimy się o zaczadzenie czy wybuch gazu. Nie ma także rur łączących grzejniki, które niosą ze sobą duże straty energii.
 
Bezpieczeństwo i wygoda.
System elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla miejsc, które szybko ulegają wychłodzeniu. Dzięki niemu możesz szybko osiągnąć komfortowy poziom temperatury, gdyż blisko 100% energii przekształcane jest w ciepło. Dlatego odnajdzie się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w budynkach użyteczności publicznej (hotele, biura, sklepy, przedszkola, szkoły itp.).
 
W przypadku ogrzewania elektrycznego nie musisz:
- składować opału
- budować komina
- rozprowadzać rur łączących urządzenia, które niosą ze sobą duże straty energii
- martwić się o zaczadzenie spalinami, ani o wybuch gazu
- obawiać się o przecieki instalacji, ani o jej zamarznięcie.
 
Niski koszt inwestycji i ekologia.
Jeśli zdecydujesz się na ten typ ogrzewania poniesiesz relatywnie niski koszt inwestycyjny systemu. Nakład prac związanych z instalacją i konserwacją jest niewielki. W porównaniu do tradycyjnych źródeł energii (gaz, olej, węgiel) jest to system proekologiczny, który emituje do atmosfery niewielkie ilości CO2 i może być wytwarzany przez Odnawialne Źródła Energii.
 
Staranny wybór.
Dlaczego należy starannie dobierać grzejniki elektryczne?
 
Od tego na jakie urządzenie postawisz zależy np.:
1. Charakter wytworzonego ciepła.
Jeśli chcesz mieć jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia, a także odczuwać ciepło łagodne i delikatne - wybierz grzejnik z elementem grzewczym wykonanym z aluminium czy z żeliwa lub taki, który zawiera fluid termo-przewodzący.
 
Element grzewczy z żeliwa zadba o powietrze przyjemne do oddychania, które nie wysusza gardła. Jeśli posiadasz urządzenie z aluminiowym elementem grzewczym lub z 2 elementami grzewczymi - szybko uzyskasz idealną temperaturę. Z kolei ciepło płynne i trwałe zagwarantuje Ci element grzewczy z żeliwa lub z 2 elementami grzewczymi.
 
2. Jakość powietrza w pomieszczeniu.
Warto upewnić się czy Twój grzejnik wyposażony jest w system ASP, który dba o powietrze dobrej jakości. Eliminuje on:
- zjawisko cyrkulacji kurzu i roztoczy
- ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia.
 
Dlatego zalecany jest np. w:
- sypialni, czyli pokoju, w którym spędzamy najwięcej czasu
- pokoju alergika czy osoby z problemami dróg oddechowych
- pokoju dziecięcym (dzieci są szczególnie wrażliwe na suche/zanieczyszczone powietrze).
 
3. Zdolność przystosowania się do rytmu życia domowników.
Niestety nie zawsze pamiętamy o obniżeniu mocy grzejnika, skutkiem czego dochodzi do niepotrzebnych strat energii. Problem ten rozwiązują inteligentne grzejniki, które same obniżą temperaturę w sytuacji, gdy nikogo nie ma w domu, jest noc lub podczas wietrzenia.
 
Jest to możliwe dzięki czujnikowi:
- ruchu (gdy wszyscy są poza domem obniża temperaturę, a podwyższa, gdy wykryje ruch ludzi lub zwierząt w pomieszczeniu)
- światła (obniża automatycznie temperaturę, gdy wykryje mniejszą ilość światła)
- otwartego okna (tzw. funkcja wietrzenie polega na wykryciu nadmiaru zimnego powietrza wokół grzejnika, a następnie na automatycznym zatrzymaniu jego pracy na czas wietrzenia).
 
źródło: Atlantic Polska