Do Krakowa przyjeżdża coraz więcej rodzin z małymi dziećmi, które poszukują dla siebie miejsca do życia. Rynek nieruchomości jest tutaj wyjątkowo rozbudowany, dlatego tak trudno jest wybrać coś dla siebie. Analizując wszystkie dzielnice w Mieście Królów, najlepiej przedstawia się Prądnik Biały.

Mieszkania w tym rejonie nie mają wygórowanych cen, a pobliska infrastruktura bardzo sprzyja rodzinom, a w szczególności dzieciom. W okolicy istnieje wiele pięknych parków do spacerów i miejsc typowo kulturalnych, jak Dworek Białoprądnicki czy prywatne placówki organizujące zajęcia i warsztaty dla najmłodszych. W dzielnicy funkcjonuje wiele prywatnych i kilka państwowych żłobków, oraz miejsca z dofinansowaniem z Krakowa, które znacząco obniżają wysokość czesnego.

Do centrum miasta można dojechać w kilka minut, nie tylko własnym samochodem, ale również nowoczesnym, komfortowym tramwajem niskopodłogowym. Nie można nie wspomnieć o bliskości gminy Zielonki, w której znajduje się najdłuższy szlak rowerowy oraz wiele innych terenów zielonych. To właśnie stąd pochodzą krakowskie bryczki, które można spotkać na płycie rynku głównego. Nie ma równie przyjaznego rodzinie miejsca w Krakowie jak Prądnik Biały.

Nowe mieszkania w tej dzielnicy można kupić również w programie MDM. Doskonałym tego przykładem jest grupa deweloperska Geo, która specjalizuje się w budowie rodzinnych mieszkań w przystępnej cenie. Pokoje są przestronne, dobrze zaprojektowane, ustawne, odpowiednio nasłonecznione i ciepłe. Okolica, w której stawia się budynki jest przede wszystkim bezpieczna i dobrze skomunikowana. Mieszkania znajdują się na cichych osiedlach, obfitujących w zieleń i spokój. Budynki są niskie, ponieważ większość rodzin preferuje kameralne nieruchomości, zupełnie różne od tradycyjnych blokowisk.