Udekorowanie domu lub stworzenie miłej atmosfery – to główne powody, dla których kupujemy świece zapachowe. Te naturalne, z dodatkiem olejków eterycznych, mają jednak więcej zalet. Wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, lecz także na zdrowie.

Kupując świece zapachowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Te tańsze nie dość, że nie tworzą zapachu przy zapaleniu, to na dodatek wydzielają substancje smoliste, które szkodzą naszym drogom oddechowym.

Wybierajmy świece naturalne, produkowane na bazie wosku sojowego i olejków eterycznych. Świece te warto wykorzystywać zarówno w aromaterapii, jak i codziennej pielęgnacji ciała. „Wosk sojowy ma właściwości nawilżające, dlatego możemy go używać do zmiękczenia zrogowaciałego naskórka stóp, kolan i łokci, a także do masażu pleców” – mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Monika Słowińska z Biosensual.

Naturalne świece zapachowe wpływają korzystnie na nasze zdrowie psychofizyczne. „Na stres najlepszy będzie olejek lawendowy, który działa uspokajająco. Osobom mającym problemy z oddychaniem, np. podczas choroby, pomoże eukaliptusowy czy też miętowy” – stwierdza rozmówczyni. Olejki eteryczne doskonale sprawdzą się również u dzieci, które mają kłopoty z zasypianiem – wystarczy wmasować olejek w ciało dziecka lub zapalić w sypialni świecę na bazie olejku.