Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego, którego sponsorem generalnym jest spółka ANWIL, rozpoczną się jutro jubileuszowe, XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe. W tym roku w podniebnej rywalizacji weźmie udział 29 załóg.
 

Choć od 5 czerwca 1783 r., kiedy to po raz pierwszy wynalazek braci Etienne i Josepha Mongolfiera - balon napełniony gorącym powietrzem, wzniósł się nad ziemię minęło ponad 200 lat, to wciąż  widok kolorowych czaszy balonów na tle nieba fascynuje nie tylko baloniarzy, ale także osoby obserwujące
je z ziemi.

Już od jutra mieszkańcy Włocławka będą mogli podziwiać ten widok, przyglądając się zmaganiom ponad 130 zawodników z Polski i zagranicy, rywalizującym o zwycięstwo w XV Międzynarodowych Włocławskich Zawodach Balonowych.

Wśród drużyn biorących udział w zawodach znajduje się także załoga startująca pod marką ANWIL. Pilotem balonu na ogrzane powietrze LTL 77 Racer z logo spółki z Grupy ORLEN będzie Bartosz Nowakowski, jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich pilotów balonowych.

Ponadto w barwach Aeroklubu Włocławskiego wystartują: Arkadiusz Iwański, Dariusz Iwański, Jacek Górzyński, Jarosław Górnowicz i Paweł Budziszewski.

Kolorowe balony unoszące się w powietrzu tworzą niezwykle widowiskowy spektakl, który warto zobaczyć na własne oczy, zwłaszcza, że wstęp na zawody jest wolny.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz wyniki będzie można znaleźć na oficjalnej stronie XV Międzynarodowych Włocławskich Zawodów Balonowych 2015 (www.balonywloclawek.pl) oraz na stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego (www.aeroklubwloclawek.pl).