Jeśli uprawiać sport w sezonie wiosenno-letnim, to najlepiej w otoczeniu przyrody. Wiele osób, wybierając lokalizację swojego przyszłego domu stawia na podpoznańskie inwestycje. Tam możliwości aktywnego spędzaniu czasu są prawie nieograniczone.

Według statystyk CBOS-u aż 74 procent młodych ludzi chciałoby mieszkać w spokojnym miejscu poza miastem. Jednocześnie 65 procent Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego pół roku regularnie podejmowało którąkolwiek z aktywności fizycznych zaznaczono w badaniu IQS. Najczęściej biegamy i jeździmy na rowerze. 45 procent z nas zapewnia, że w związku z rozkwitającą wiosną, zamierza zwiększyć częstotliwość uprawiania sportu. Dlatego dobrze mieć ulubione trasy biegowe, czy rowerowe w pobliżu domu. - Już teraz duża część   potencjalnych klientów kieruje się takimi czynnikami mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Dlatego Osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku to naturalny wybór. Mieszkając tutaj, można zaplanować trening lub rowerową wycieczkę o każdej porze dnia, bez ograniczeń, w zasadzie tuż obok. Takich możliwości nie daje nam nawet najbardziej renomowany klub fitness zaznacza.

Błażejewko koło Kórnika, gdzie trwa rozbudowa Osiedla Rodzinny Zakątek, słynie ze sportowych tradycji. Stąd pochodzi Zenon Jaskuła, jeden z najlepszych polskich kolarzy, który zajął trzecie miejsce w 1993 roku w Tour de France. Ponadto osiedle znajduje się w sąsiedztwie czerwonego szlaku turystycznego, prowadzącego z Zaniemyśla przez miejscowości Jeziory Wielkie, Błażejewko, Błażejewo, Bnin, Kórnik, Mościenicę, Borówiec, Kamionki aż do Rogalina (razem 22 km). Ten szlak wiedzie głównie brzegiem jezior i przez lasy, jest dostosowany do jazdy rowerem.  Dla sportowców taka lokalizacja to luksus, w dodatku dostępny na co dzień zauważa Maciej Bartczak.  Dziś bycie wysportowanym to styl życia. Podmiejskie tereny, pełne ścieżek biegowych czy tras rowerowych przyciągają amatorów i zawodowców. Zlokalizowane obok inwestycje mieszkaniowe na tym korzystają.