Jesteś kierownikiem lub członkiem zespołu projektowego? W wolnej chwili działasz na rzecz organizacji pozarządowych, w których chcesz wprowadzić jakąś zmianę? Prowadzisz własną działalność i w jej ramach realizujesz projekty? A może jesteś naukowcem i uczestniczysz w projektach badawczych?
Zarządzanie projektami obejmuje wiele rodzajów, jak i typów projektów. Rynek szkoleń z tego zakresu jest bardzo obszerny. Wyróżnia się w nim zarówno dwusemestralne studia podyplomowe, jak i jednodniowe szkolenia w formie wykładów otwartych. Najbardziej popularne są szkolenia dopasowane do konkretnych metodyk zarządzania projektami, których ukończenie kończy się certyfikacją – PMP, IPMA, PRINCE2, PSM, PSPO. Z certyfikacją obecnie utożsamiane jest zarządzanie projektami. Coraz częściej mówi się, że posiadanie któregoś z certyfikatów staje się przepustką do kariery, a dla zatrudniającej instytucji gwarancją, że projekt będzie dobrze zrealizowany. Nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Często zdarza się, że uzyskanie certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe jest niewspółmierne z posiadanym doświadczeniem. Dr inż. Seweryn Tchórzewski zapewnia, że nieważne jest przy pomocy jakiej metodyki będziemy zarządzać projektami, ważne jest aby robić to zgodnie z potrzebami danego projektu i możliwościami organizacji. Dr inż. Seweryn Tchórzewski jest ekspertem zewnętrznym wspomagającym wiele organizacji w zarządzaniu projektami, posiadaczem certyfikatów potwierdzających wiedzę (IPMA C oraz PRINCE2), wykładowcą na Politechnice Śląskiej, gdzie uczy studentów, jak zarządzać projektami. Do realizacji projektów wymagana jest nie tylko wiedza pozwalająca dobrać działania, jakie powinny być w projekcie podjęte. Wymagane jest również racjonalne i przede wszystkim świadome podejmowanie decyzji. Podczas realizacji projektu natrafiamy na szereg zmian, trudności, a nawet sytuacji potencjalnie konfliktowych. Należy więc poza wiedzą posiadać umiejętność myślenia projektowego. Business @ Witański Consulting Group przygotowało ofertę szkolenia dopasowaną do potrzeb szerokiej grupy odbiorców, którzy realizują, zamierzają realizować bądź są członkami zespołów realizujących projekty. Szkolenia, które odchodzi od implementacji samych metodyk zarządzania projektami na rzecz zdobycia umiejętności myślenia projektowego.
Korzystając z cyklu szkoleń „pERcePtion – Efektywna Realizacja Projektów”, na co zwraca uwagę Mateusz Witański, Dyrektor Zarządzający firmy Business @ Witański Consulting Group, uzyskamy wiedzę na temat wszystkich elementów, z jakimi zetkniemy się podczas realizacji projektu. Jest to cykl dziesięciu szkoleń, prowadzonych przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem w formie warsztatowej, prezentujących dobre praktyki zarządzania projektami zamiast wytycznych konkretnej metodyki. Cykl pokazuje rozwiązania konkretnych problemów pojawiających się podczas realizacji projektów , uczy myślenia projektowego – podkreśla Mateusz Trzeciak, absolwent Politechniki Śląskiej, członek Rady Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska.Warsztatowe podejście do szkoleń oraz prowadzenie ich przez doświadczonych praktyków, którzy z projektami ścierają się nie od dziś, przyniesie duże korzyści uczestnikom – wyjaśnia Krzysztof Kula, doradca Prezydenta Miasta Ruda Śląska do spraw optymalizacji metod finansowania zadań publicznych oraz Zastępca Burmistrza Miasta Radzionkowa w latach 2006-2011.
Uczestnictwo w cyklu szkoleniowym proponowanym przez Business @ Witański Consulting Group daje możliwości rozwoju zarówno w postaci zdobycia szerokiej wiedzy na temat projektów, ale także zdobycia doświadczenia. A wszystko to za sprawą ciekawego podejścia w formie warsztatów, studiów przypadków oraz praktyków posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów w różnych branżach, różnej wielkości zespołach, budżecie i różnym czasie trwania.
Więcej o ofercie, cyklu, czy samych trenerach można znaleźć na:
www.bwcg.eu/pl/uslugi/perception-efektywna-realizacja-projektow
Myślisz projektowo - efektywnie realizujesz projekty
Źródło: Business @ Witański Consulting Group
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy