Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach to najstarsze tego typu muzeum w Polsce. Znajdziemy tu zabawki historyczne których wiek szacuje się na ponad 300 lat, zabawki etnograficzne i oczywiście te współczesne.

Zbiory muzeum otwiera dział zabawek historycznych. Obejrzymy tutaj piękne porcelanowe lalki, misternie wykonane ołowiane żołnierzyki, drewniane domki dla lalek czy kamienne klocki.

Następnie przechodzimy "morskim korytarzem" , gdzie każdy może złowić drewniane rybki i trafiamy do kolejnego pomieszczenia.
Tym razem z zabawkami etnograficznymi. Tutaj już poza oglądaniem ekspozycji, możemy też pobawić się klepakiem, drabiną Jakubową czy zrobić wyścigi ludków schodzących po drewnianej drabinie. Dobra zabawa gwarantowana!

Kolejna sala to raj dla miłośników modelarstwa, znajdziemy tutaj modele statków, samolotów i aut. Z pewnością każdy tatuś będzie się tutaj czuł jak ryba w wodzie.

Na koniec przenosimy się prosto do PRL-u, gdzie co chwila odnajdujemy swoje zabawki z dzieciństwa.
Gra w kapsle, zabawa klockami czy odkrycie zawartości słynnej meblościanki będzie świetną zabawą zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Muzeum to powrót do krainy dzieciństwa dla rodziców, a zarazem świetna zabawa dla najmłodszych. Dzięki specjalnie wyznaczonym kącikom zabaw dla dzieci i możliwości interaktywnego zwiedzania z pewności nikt nie będzie się tu nudził. Ale uwaga! Dzieci naprawdę trudno stąd wyciągnąć.  


ADRES:
Plac Wolności 2, 25-367 Kielce

GODZINY OTWARCIA:
9.00 – 17.00
1 maja – 30 września (sezon letni)
8.00 – 16.00
1 października – 30 kwietnia (sezon zimowy)

CENNIK:
bilet normalny – 15 zł
bilet ulgowy  – 8  zł
W niedzielę wstęp bezpłatny.


#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Odkrywamy Świętokrzyskie #Muzeum Zabawek i Zabawy