Na Światowe Dni Młodzieży przyjechały do Krakowa setki tysięcy młodych ludzi z całego świata. Do nich właśnie skierowana była kampania Kraków. Cradle of Genius, zachęcająca do podjęcia nauki na krakowskich uczelniach wyższych i związania swojej przyszłości ze stolicą Małopolski.

Przybywających do Krakowa młodych ludzi przywitały wizerunki wybitnych postaci, których życie i działalność były lub są związane z Krakowem: astronoma Mikołaja Kopernika; rzeźbiarza i malarza Wita Stwosza, Królowej Bony; związanego artystycznie z miastem zdobywcy Oscara – Andrzeja Wajdy, świetnie prosperującego przedsiębiorcy i zwycięzcy rajdu Dakar – Rafała Sonika oraz autorytetów w sferze duchowej: św. Jana Pawła II oraz papieża Franciszka.

Kraków jest bowiem szczególnym miastem przyciągającym wyjątkowych ludzi, gdzie można z sukcesem realizować swoje pasje związane z różnymi dziedzinami nauki, kultury i sztuki.

Koncepcję kreatywną kampanii przygotowała agencja kreatywna Delikatesy&Frykasy.

Opracowaliśmy serię komunikatów wizualnych wykorzystujących wizerunki wybitnych postaci, których życie i działalność były lub są związane z Krakowem, ale również mają znaczenie dla szeroko rozumianej kultury światowej. – wyjaśnia Agnieszka Pacałowska, Client Service Director agencji Delikatesy&Frykasy.

W szerszym kontekście kampania Kraków. Cradle of Genius zwracała uwagę na ofertę turystyczną, kulturalną, edukacyjną i sportową miasta, zachęcając do wyboru Krakowa jako destynacji wypoczynkowej, naukowej, zawodowej oraz życiowej.
Komunikaty wizualne, opracowane w języku angielskim, prezentowane były na citylightach umieszczonych w strategicznych częściach miasta, na ekranie na hali widowiskowo-sportowej Tauron Arena Kraków oraz na tramwaju, który w okresie trwania Światowych Dni Młodzieży 2016 będzie jeździł po ulicach miasta.

Kampania trwała od lipca do końca sierpnia 2016 r.