Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie i na tarasie. Jeśli dotąd brakło nam czasu na zadbanie o drewniane elementy, warto poświecić na to jedno ciepłe popołudnie, by w pełni cieszyć się estetyką otoczenia oraz relaksować w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku. A czemu by przy okazji nie pokusić się o małą metamorfozę drewna? Oto kilka propozycji od Jedynki.

Stary drewniany domek ogrodowy zachwyci niepowtarzalnym urokiem po pomalowaniu impregnatem Jedynka. Przy okazji zyska on skuteczne i długotrwałe - nawet od 6 lat - zabezpieczenie przed zgubnym działaniem wody, słońca i zmiennych warunków pogodowych. Zawarte w preparacie wosk i różne żywice, powodują głębokie wnikanie w drewno i skuteczne odpychanie wody. Powstaje przy tym powłoka pięknie podkreślająca rysunek drewna, odporna na promieniowanie UV i o podwyższonej odporności na mikroorganizmy. Całość prac można bez trudu przeprowadzić w ciągu jednego dnia Jedynka Impregnat z woskiem łatwo się rozprowadza, nie kapie i nie tworzy zacieków, a kolejną warstwę można nałożyć już po sześciu godzinach. Tak udekorowane drewno będzie pięknym tłem dla kolorowych kwiatów doniczkowych.

Zwolennicy dekoracyjnego malowania drewna w egzotycznych odcieniach również znajdą dla siebie ciekawe propozycje. Meble ogrodowe w kolorze Tek będą się szykownie prezentować na przydomowym trawniku, tworząc wdzięczny kontrast z białymi poduszkami.

Lato to także okazja do tworzenia nowych dekoracji ogrodowych. Skrzynka na rośliny w formie drewnianej taczki pozwoli wykreować designerski zakątek przy domu. Chcąc zachować w pełni naturalny wygląd drewna przy jego skutecznym zabezpieczeniu, wystarczy sięgnąć po bezbarwny impregnat Jedynki. A jeśli po skończonej pracy w ogrodzie zostawimy obok takiej taczki kalosze i konewkę, uzyskamy prawdziwie artystyczną kompozycję.