Był już największy, był najbardziej znany, przyszła pora na najstarszy kopiec znajdujący się na terenie Krakowa. Jak głosi legenda kopiec ten jest mogiłą założyciela miasta Krakowa - księcia Krakusa.

Kopiec znajduje się w dzielnicy Podgórze, ma 16 metrów wysokości i rozciąga się z niego widok na cały Kraków. Tuż obok położony jest Kamieniołom Liban, gdzie kręcono film "Lista Schindlera" Stevena Spielberga i do dziś pozostała tutaj cześć dekoracji po zbudowanych 34 barakach i 11 wieżach strażniczych. Dookoła Kopca jest mnóstwo terenów zielonych, dlatego miejsce to w czasie letnim jest tłumnie odwiedzane przez amatorów grilowania i pikników. Na kopcu organizowane są też różnego rodzaju imprezy: we wtorek po Wielkanocy można być świadkiem pokazów rycerskich połączonych z festynem średniowiecznym z okazji Święta Rękawki, natomiast wybierając się na kopiec w dniu 2 maja lub 10 sierpnia podobno można zobaczyć słońce wschodzące nad Kopcem Wandy (jeszcze nie sprawdzaliśmy).

Praktyczne informacje:
- parkowanie: auto można zostawić na ulicy Za Torem lub ulicy Franciszka Maryewskiego,
- jeżeli wybieramy się komunikacją miejską, to w okolice kopca dojedziemy m.in. tramwajami numer 13 i 24,
- ścieżki prowadzące do kopca wysypane są kamieniami, jazda z wózkiem może być trudna,
- wjazd wózkiem na szczyt nie jest możliwy ze względu na zbyt wąskie ścieżki.

Podsumowanie:
Warto "zdobyć" także ten krakowski kopiec, piękne widoki rozciągające się na okolicę i tereny zielone dookoła zachęcają do rodzinnego biwakowania.

#Kraków z dzieckiem #Wyjdźże z dzieckiem #Kopiec Kraka