Biblioteka Kraków wraz z Galerią Bronowice zapraszają na Krakowski Dzień Głośnego Czytania! 29 września w Czytelni na 1. piętrze Tomasz Schimscheiner oraz Dariusz Cywka zaprezentują dzieciom i młodzieży m.in. książki nagrodzone Nagrodą Żółtej Ciżemki.

Tego samego dnia, tuż obok Czytelni Galerii Bronowice, odbędzie się akcja bookcrossingowa i warsztaty dla dzieci.

Wzbogacają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię. Relaksują, ale i wzbudzają emocje. Wzruszają, bawią, uczą. Czytanie książek, bo to o nich mowa, niesie ze sobą wiele korzyści! Dlatego do sięgania po literaturę warto zachęcać już najmłodszych. Z tego powodu Polska Izba Książki ustanowiła 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Już od kilkunastu lat, w trakcie tego wyjątkowego dnia, dzieciom i młodzieży z całej Polski odczytywane są najpiękniejsze utwory.

Wspólnej lektury książek nie zabraknie również w Krakowie – w sobotę 29 września, w Galerii Bronowice odbędzie się Krakowski Dzień Głośnego Czytania, współorganizowany z Biblioteką Kraków. W godz. 12.00-16.00, obok Czytelni na poziomie +1 centrum handlowego, książki przemówią głosem dwójki znanych krakowskich aktorów: Tomasza Schimscheinera oraz Dariusza Cywki oraz innych zaproszonych osób. Zaprezentują oni zebranym m.in. utwory laureatów ogólnopolskiej Nagrody „Żółtej Ciżemki” za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży. Wśród nich znajdzie się zwycięski tytuł „Wojtek. Żołnierz bez munduru”, czyli prawdziwa historia niedźwiadka, który brał udział w II wojnie światowej. Oprócz głośnego czytania, dzieci mogą liczyć na warsztaty plastyczne i skręcanie modeli z balonów.

To nie koniec czytelniczych atrakcji, przewidzianych na 29 września. Po raz kolejny w Galerii Bronowice odbędzie się akcja bookcrossingowa! Miłośnicy literatury będą mieć okazję do odświeżenia domowych biblioteczek i podarowania książkom drugiego życia. Wystarczy w godz. 12.00-16.00 przynieść do Czytelni maksymalnie trzy książki, niezniszczone i wydane po 2010 roku, aby móc wymienić je na inne, wybrane przez siebie egzemplarze. Nie będą brane pod uwagę wydania wielotomowe ani czasopisma. Zebrane książki zostaną wykorzystane przez Galerię Bronowice oraz Bibliotekę Kraków w następnych akcjach bookcrossingowych.