Żywe Muzeum Obwarzanka to miejsce, w którym sami możemy zrobić obwarzanka i zabrać go do domu. Podczas warsztatów poznajemy historię tego krakowskiego przysmaku, a także dowiadujemy się jak odróżnić prawdziwego obwarzanka od jego marnej podróbki.

Kolejne miejsce na mapie Krakowa, które warto odwiedzić z dzieckiem. To nie jest zwykłe muzeum, w którym tylko oglądamy eksponaty i zazwyczaj nie możemy ich dotknąć - to prawdziwe żywe muzeum. Tutaj biorąc udział w warsztatach poznajemy tajniki produkcji, historię oraz wiele ciekawostek na temat obwarzanka. Wybierając się do muzeum dowiemy się między innymi: jakie składniki są potrzebne do jego stworzenia, skąd wzięła się nazwa, czym różni się obwarzanek od precla czy bajgla, a także po czym poznać prawdziwego obwarzanka. Po takim wprowadzeniu zabieramy się do pracy i każdy z uczestników własnymi rękami tworzy "dzieło", które później zabiera do domu. Musimy przyznać, że mieliśmy przy tym mnóstwo frajdy.
Na zakończenie uczestnicy dostają Dyplom Czeladnika Obwarzankowego  i uwaga... przepis na domowe obwarzanki!


Praktyczne informacje:
- bilety należy zarezerwować przez internet i odebrać na 15 minut przed rozpoczęciem,
- w warsztatach może wziąć udział każdy, nie ma ograniczeń wiekowych,
- czas trwania warsztatów to 1h.

Podsumowanie:
Żywe Muzeum Obwarzanka to świetna alternatywa dla tradycyjnych muzeów. Miło spędzony czas i fakt, że w warsztatach biorą udział wszyscy (nie tylko dzieci) jest dodatkowym atutem tego miejsca.

#Kraków z dzieckiem #Wyjdźże z dzieckiem #Żywe Muzeum Obwarzanka