Podziemna Nowa Huta to jeden z oddziałów Muzeum Krakowa. Obecnie można tutaj oglądać wystawę "Stan zagrożenia", niewielka mieszcząca się w podziemiach ekspozycja przedstawia potrzebę człowieka (ale nie tylko) do ukrycia się przed niebezpieczeństwem.

LOKALIZACJA:
Schron pod budynkiem Zespołu Szkół Mechanicznych nr. 3 (os. Szkolne 37). Należy wejść do zespołu szkół, następnie przejść na dziedziniec i dalej kierować się znakami.

PARKING
Ogólnodostępny parking przed Zespołem Szkół Mechanicznych nr. 3

CENNIK BILETÓW
Normalny 14 zł
Ulgowy 10 zł
Rodzinny 28 zł

DODATKOWE INFORMACJE
Po zakupie warto zachować bilet, na tym samym bilecie w ciągu 30 dni można wejść do oddziału Muzeum Nowej Huty.

WYSTAWA
Wystawa pomimo że niewielka to jednak wywiera spore wrażenie i daje do myślenia. Potrzeba ukrycia się i ochrony zarówno u ludzi jak i u zwierząt jest ogromna, a sposoby radzenia sobie z zagrożeniem znajdziecie na ekspozycji. Pomimo iż schrony pod Nową Hutą tak naprawdę nie były w stanie ustrzec mieszkańców przed skutkami ataku atomowego to jednak dawały im pewne poczucie bezpieczeństwa.

Na wystawie zobaczycie jak wyglądają najciekawsze schrony na świecie, można też obejrzeć przykładową makietę schronu i poznać jego funkcje.
Na koniec trzeba będzie odpowiedzieć przed sobą samym na dość trudne pytania.

Polecamy zarówno dla dzieci jak i dorosłych, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest sporo elementów interaktywnych (dla dzieci) i dużo ciekawych informacji (dla dorosłych) .


#Wyjdźże z dzieckiem #Kraków z dzieckiem #Podziemna Nowa Huta