Muzeum Narodowe w Krakowie posiada dziesięć oddziałów.  Na deszczowe niedzielne popołudnie wybraliśmy Gmach Główny znajdujący się przy Al. 3 Maja 1.

W muzeum możemy oglądać 3 wystawy stałe: Galeria "Broń i Barwa w Polsce", Galeria Rzemiosła Artystycznego i Galeria Sytuacja się zmieniła. Poza nimi organizowane są także wystawy czasowe.

I tak na parterze przymierzymy hełmy i weźmiemy do ręki miecz, atrakcja możliwa dzięki specjalnym stanowiskom "Dotknij historii". Na I piętrze zobaczymy różnego rodzaju naczynia, porcelanę, stroje, a także instrumenty muzyczne. Na piętrze II znajdują się dzieła sztuki polskiej XX wieku, poprzednia wystawa Galeria Sztuki Polskiej XX wieku została zamknięta ze względu na pokaz twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Wystawy stałe są naprawdę bardzo obszerne i jeżeli chcemy wszystko dokładnie obejrzeć, to może nam to zając nawet kilka godzin.

Praktyczne informacje:
- muzeum częściowo dostępne dla dzieci w wózku, jest winda która zawiezie nas na I i II piętro. Niestety na wysoki parter i do szatni w piwnicy dostaniemy się tylko po schodach,
- w niedzielę wstęp na wszystkie wystawy stałe jest bezpłatny,
- godziny otwarcia i cennik biletów dostępny na stronie: http://mnk.pl/oddzial/gmach-glowny/bilety-dojazd-informacje,
- na parterze znajduje się sklepik z pamiątkami i kawiarnia,
- muzeum organizuje spotkania i warsztaty dla dzieci: http://mnk.pl/artykul/cykliczne-zajecia-warsztatowe.


#Wyjdźże z dzieckiem #Kraków z dzieckiem #Muzeum Narodowe