Muzeum przygotowało bogatą ofertę wystaw, głównie z myślą o dzieciach, chociaż i dorośli na pewno znajdą coś dla siebie. Obecnie można oglądać cztery wystawy:

"Więcej Światła"
Wystawa składa się w 20 interaktywnych stanowisk, na których możemy sprawdzić jak
świecą: żarówka, świetlówka i dioda LED. Na wystawie w sposób empiryczny dowiemy się jakie są wady i zalety każdego z tych źródeł światła.

"Wokół koła"
Interaktywna wystawa na której możemy spróbować swoich sił w jedzie na rowerze o kwadratowych kołach, pojechać w górę windą napędzaną kołem deptakowym czy sprawdzić za pomocą kul bilardowych czy to prawda, że w elipsie każdy promień wybity z jednego ogniska po odbiciu się od elipsy trafia do drugiego ogniska?

"P jak paradoks. OPOWIEŚĆ O FIACIE 125P"
Na wystawie zobaczymy kilkanaście samochodów, do niektórych można nawet wsiąść! Kultowe modele
i możliwość własnoręcznego zapakowania walizek do samochodu sprawi, że na pewno z rozrzewnieniem przypomnimy sobie tamte lata. Na wystawie nie mogło też zabraknąć atrakcji dla dzieci. I tak oto najmłodsi mają możliwość sterowania miniaturowym autem na specjalnej planszy. Musimy przyznać, że i dorosłym ta atrakcja przypadła do gustu.

"TO TAKIE PROSTE"
To najnowsza wystawa przygotowana przez muzeum. Zawiera 26 interaktywnych stanowisk w 4 strefach:
1. Główka pracuje
2. Mechaniczny plac zabaw
3. Pomyśl, zrozum, zrób
4. Techno świat
Wystawa jest naprawdę fantastyczna. Sami rozwiązujemy problemy, ale uwaga nie warto tam iść w pojedynkę, wiele stanowisk wymaga bowiem współpracy, aby można było osiągnąć zamierzony cel. Na wystawie można między innymi: zostać kierowcą samochodu wyścigowego, wysłać satelitę w kosmos, zrobić swój własny film (i przesłać na e-mail), ułożyć domino i wiele, wiele innych.

Praktyczne informacje:
- na wszystkie wystawy obowiązuje jeden bilet wstępu,
- czas potrzebny na zwiedzanie to min. 2h,
- wszędzie można wjechać wózkiem.

Podsumowanie:
Oby takich miejsc było więcej, gdzie dzieci uczą się przez zabawę i mają przy tym niezłą frajdę.
 

#Wyjdźże z dzieckiem #Kraków z dzieckiem #MIM