Muzeum Archeologiczne - dla wszystkich tych, którzy chcą pokazać swoim dzieciom życie pradawnych ludzi.

Wystawy zaprezentowane w kilku salach są bardzo obszerne. Znajdziemy tutaj między innymi ekspozycję o pradziejach Małopolski, na której przedstawiono różne aspekty życia człowieka na tym terenie. Szczególnie efektowne są figury ludzi z kolejnych epok (twarze odtworzono komputerowo na podstawie znalezisk z terenów małopolski) oraz towarzyszące im makiety prezentujące miejsce zamieszkania począwszy od jaskiń po średniowieczne osady.

Na uwagę zasługuje wystawa o starożytnym Egipcie, na której zobaczymy mumie i sarkofagi ludzi oraz zwierząt. Eksponaty znajdują się w zaciemnionych salach, ze względu na konieczność utrzymania odpowiednich warunków wewnątrz gablot.
 
Kolekcja biżuterii, zbiór figurek egipskich bożków, przedstawione rodzaje pochówku, bóstwa czy sposoby pozyskiwania pożywienia na przestrzeni dziejów, to tylko niewielka cześć tego, co ma nam do zaoferowania to niezwykłe muzeum.


Praktyczne informacje:
- muzeum znajduje się przy Plantach na ulicy Senackiej 3,
- otwarte od niedzieli do piątku, godziny otwarcia zmieniają się w zależności od sezonu i są dostępne są na stronie: http://ma.krakow.pl/
- cennik biletów: normalny 12zł, ulgowy 7zł , w niedzielę wstęp bezpłatny po uprzednim pobraniu biletów w kasie,
- młodsze dzieci mogą wystraszyć się ciemności panujących w niektórych salach, a także postaci przedstawiających ludzi pierwotnych,
- muzeum nie zwiedzimy z dzieckiem wózku.


#Wyjdźże z dzieckiem #Kraków z dzieckiem #Muzeum Archeologiczne