Wycieczki rowerowe to jedna z form spędzania wolnego czasu i korzystania z wakacyjnej pogody. Wspólne odkrywanie regionalnych tras to pomysł, z którego chętnie korzystają koszalinianie. Cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem w ramach kampanii #RoweryNaForum jest na półmetku, a chętnych wciąż przybywa. Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Zarówno mieszkańcy Koszalina oraz okolic, jak i turyści chętnie korzystają z infrastruktury rowerowej miasta. Nic dziwnego, bo jest ona jedną z najlepiej rozwiniętych w Polsce. Sposób na spędzanie wakacyjnych sobót, jakim jest udział w bezpłatnych wycieczkach rowerowych z przewodnikiem, został bardzo pozytywnie przyjęty nie brakuje chętnych na eksplorowanie regionu na dwóch kółkach. Wycieczkom przewodniczy Paweł Pytaszyński rowerzysta, prowadzący bloga pedałuję.pl.

Jesteśmy na półmetku naszych wycieczek i bardzo się cieszymy, że zaproponowana przez nas forma aktywnego spędzania czasu spotkała się z takim zainteresowaniem. Do tej pory uczestnicy zwiedzili trzy trasy z aplikacji mobilnej Rowery na Forum: przejechali brzegiem jeziora Jamno, mieli okazję zakochać się w Jamnie oraz poznać trasę dla fanów przyrody. A przed nami kolejne wycieczki aż do końca września mówi Urszula Lipińska, Dyrektor Forum Koszalin.

Cykliczne wycieczki organizowane są co dwa tygodnie. Kolejna odbędzie się 21 sierpnia i poprowadzi trasą nr 2 Poznaj Parnowo. Zapisy trwają na stronie wycieczkiroweroweforum.pl. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

Aplikacja mobilna

W ramach kampanii #RoweryNaForum Forum Koszalin opracowało innowacyjną aplikację mobilną o tej samej nazwie. Użytkownicy mogą wpisać dystans z punktu A do punktu B, a aplikacja wyznaczy im najlepszą trasę z uwzględnieniem różnych rodzajów szlaków i typów rowerów. W zależności od tego, czy wybrany zostanie rower turystyczny, miejski czy terenowy, użytkownik zobaczy odpowiednią trasę rowerową wraz z opcją nawigowania. Następnie może ją zapisać, by w każdej chwili móc do niej wrócić. Rowerzyści w aplikacji znajdą także 10 tras, opracowanych we współpracy z koszalińskim rowerzystą Piotrem Saweczką, z różnym dystansem i czasem do pokonania oraz zaznaczonymi miejscami wartymi odwiedzenia.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii #RoweryNaForum jest Forum Koszalin. Kampania została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Koszalina.

Aplikację Rowery na Forum można pobrać z Google Play oraz AppStore.