Polska publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję usłyszeć zespół 6 listopada o godzinie 19: 00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncert odbywa się w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

Buda Folk Band to jedna z najbardziej cenionych grup na węgierskiej folkowej scenie muzycznej. Koncertuje nie tylko w swoich ojczystych Węgrzech, ale również w całej Europie. Ich ubiegłoroczny koncert na Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje był retransmitowany przez Program 2 Polskiego Radia.  Buda Folk Band to sześcioosobowy zespół, który powstał w 2007 roku. Członkowie grupy od dzieciństwa mieli kontakt z węgierską muzyką tradycyjną. Ich rodzice i nauczyciele byli pokoleniem, które zainicjowało działalność táncházów – węgierskich domów tańca. Muzycy kontynuowali tę tradycję, doskonaląc swój warsztat poprzez naukę u tradycyjnych madziarskich, siedmiogrodzkich i transylwańskich mistrzów. Wystąpią: Ádám Takács - altówka, skrzypce, śpiew, Andor Maruzsenszki – skrzypce, Márton Éri – altówka, Gerő Szabó Csobán – kontrabas, Sándor Csoóri – altówka, tambura, koboz, śpiew, Soma Salamon – akordeon, flet. Grupie będą towarzyszyć goście: wokalistka Anna Márczi oraz saksofonista Péter Bede. Płyty zespołu wydaje prestiżowa wytwórnia muzyczna Fonó. Do tej pory ukazały się trzy: Sűrű Vándor (2011), Magyar Világi Népze (2013) i Own Collection Work (2015).

Muzyka Buda Folk Band idealnie nadaje się do tańca. Artyści grają na instrumentach używanych przez tradycyjnych twórców z Basenu Karpat. Utwory zespołu to typowa ludowa muzyka węgierska – energetyczna, ale również liryczna.  Tym razem polska publiczność będzie miała okazję usłyszeć artystów 6 listopada br. o godzinie 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncert jest częścią cyklu Muzyczna Scena Tradycji.

Koncert odbywa się w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.