Koliba na Łapsowej Polanie to pięknie położone i bardzo klimatyczne schronisko. Wyruszając w to miejsce mieliśmy nadzieję podziwiać Tatry, jednak wszelkie widoki zasnuła mgła, co oczywiście również miało swój niepowtarzalny urok.

TRASA:
Obidowa (szlak zielony) - Bukowina Obidowska (szlak czarny) - Łapsowa (szlak niebieski) - Koliba na Łapsowej Polanie - Łapsowa - Bukowina Obidowska - Obidowa


Na szlak wyruszamy z Obidowej, według oznaczeń do schroniska dojdziemy w nieco ponad godzinę. Początkowe podejście szlakiem zielonym jest nieco strome i kamieniste, mróz i pokrywający wszystko szron sprawiają że kamienie są bardzo śliskie. O tak wczesnej porze na szlaku nie spotykamy jeszcze nikogo, idziemy więc niespiesznie podziwiając słońce przedzierające się przez otaczające nas drzewa i depcząc lód na wszystkich napotkanych kałużach na trasie. Kiedy docieramy do Bukowiny Obidowskiej droga się wypłaszcza, a od Łapsowej do schroniska schodzimy już w dół.

Niestety kiedy meldujemy się na Kolibie słońce szybko chowa się za chmurami i
wszystko zasnuwa mgła. Robimy dłuższy odpoczynek, teren wokół schroniska jest pięknie zagospodarowany liczne ławki, hamaki i mnóstwo przestrzeni sprawiają że spędzamy tu nieco ponad godzinę, czekając aż się wypogodzi. Z każdą minutą widoczność się pogarsza, a to znak aby wracać. Schodzimy tym samym szlakiem i wiemy już że na pewno wrócimy w to miejsce. Może zimą ?
 

Praktyczne informacje:
- w Obidowej płatny parking (15zł/12h) przy wejściu na szlak,
- trasa krótka, idealna dla najmłodszych.


#Wyjdźże z dzieckiem #Góry z dzieckiem #Koliba #Łapsowa Polana