Mijają już 72 lata od czasu wybuchu Powstania Warszawskiego – tragicznej i heroicznej karty z dziejów historii naszego kraju. W tym roku wszyscy Polacy będą mogli w szczególny sposób uhonorować bohaterów tego wydarzenia, wysyłając do nich kartkę pocztową w ramach akcji BohaterON, której  partnerem jest Poczta Polska.

Pomysł na kartkę dla Powstańców narodził się kilka lat temu w Fundacji Sensoria. Akcja, która na początku łączyła dzieci w szpitalach z bohaterami Powstania Warszawskiego, w tym roku po raz pierwszy będzie miała zasięg ogólnopolski. Poczta Polska jako Narodowy Operator Pocztowy z dumą włącza się w akcję, która łączy pokolenia, edukuje młodzież i upamiętnia naszych wielkich bohaterów.

Żeby wysłać kartkę do Powstańca, wystarczy pójść na najbliższą pocztę, pobrać bezpłatnie pocztówkę zaprojektowaną specjalnie na tę akcję, zakupić znaczek o wartości 2 zł i wrzucić  ją  do skrzynki. Znaczek na kartkę można również zakupić online na Platformie Envelo i samodzielnie go wydrukować. Taką kartkę możemy też wysłać elektronicznie, nie wychodząc z domu. Na stronie BohaterON.pl udostępniono możliwość wysyłania elektronicznej kartki dzięki  Platformie Envelo w promocyjnej cenie 2 zł. Kartka nadana przez nas elektronicznie dojdzie do Powstańców w tradycyjnej papierowej formie. Część zysków ze sprzedaży kartek elektronicznych zostanie przekazana Fundacji Sensoria. Zarówno na kartkach tradycyjnych, jak i elektronicznych został umieszczony adres Fundacji, która dostarczy pocztówki do żyjących Powstańców Warszawskich.

Na kartce można podać swój adres zwrotny, jeśli chcemy nawiązać kontakt korespondencyjny z Powstańcem. Pocztówki możemy wysyłać do 2 października.

Do placówek pocztowych trafiło ponad 380 tysięcy kartek przeznaczonych na akcję BohaterON. Zachęcamy wszystkich do wysłania pozdrowień do naszych bohaterów. Dziś żyje jeszcze nieco ponad 2500 Powstańców Warszawskich. Każdego roku będzie ich coraz mniej. Nie warto tracić czasu. Pokażmy im, że pamiętamy!