Niewiele ponad miesiąc pozostało na nadesłanie pracy plastycznej na wyjątkowy konkurs, w którym można wygrać m.in. wyjazd do podparyskiego Disneylandu. Organizator zabawy, w której mogą wziąć udział dzieci z całego województwa – największego centrum zabaw w regionie - „Fabryka Misia” czeka na zgłoszenia dokładnie do 20 listopada.

„Misiowy konkurs” wystartował w połowie września. Jest skierowany do dzieci urodzonych po 2004 roku. Zasady są proste: wystarczy stworzyć przy pomocy dowolnej techniki plastycznej postać swojego wymarzonego pluszaka. Jedna osoba może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę.
Jak podkreśla Izabela Nowik, manager „Fabryki Misia” z uwagi na wyjątkowość nagrody, podobnego konkursu skierowanego do najmłodszych chyba jeszcze w regionie nie było. Dlatego nie dziwi spore zainteresowanie jakim się cieszy.
- Otrzymaliśmy już ponad sto prac od dzieci z różnych części regionu. Co ciekawe właśnie, trafiają do nas zgłoszenia nie tylko z Białegostoku ale również z wielu innych miejscowości. Wygląda na to, że wybór będzie trudny, bo niektóre z nich są naprawdę czarujące– zapewnia.
W konkursie będzie brany pod uwagę tylko pomysł i wykonanie, a nie technika. Forma jest bowiem absolutnie dowolna i zależy tylko o kreatywności małych uczestników.
 
Organizatorzy czekają na prace konkursowe do 20. listopada. Można je przesyłać na adres siedziby „Fabryki Misia” lub dostarczać je osobiści. Następnie wszystkie zgłoszone propozycje zostaną poddane ocenie przez jury, które wybierze najlepszych 7 zgłoszeń, a spośród nich wyłoni wielkiego zwycięzcę.
Oprócz wspomnianej nagrody, na uczestników czekać będzie łącznie ponad sto innych niespodzianek – w tym m. in. weekendowe, rodzinne pobyty w hotelu Lipowy Most Golf Park, gadżety, zabawki oraz bilety wstępu do „Fabryki Misia”.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty 28. listopada 2016 roku. Z kolei uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w przeddzień Mikołajek –tj. 5. grudnia br., w siedzibie największego w regionie centrum zabaw dla dzieci, przy ul. Zwycięstwa 8 w Białymstoku.
Organizatorem przedsięwzięcia jest "Fabryka Misia". Sponsorem głównym wydarzenia są zaś hotel Lipowy Most Golf Park i Galeria Madro, wydarzeniu partnerują: Fartlandia,  Dentlandia, Sherlock Holmes i marka Kubuś.