16 najładniej świątecznie oświetlonych miast walczy w finale „Świeć się z Energą”. Na zwycięzcę czeka sprzęt AGD o wartości 40 000 zł – pomoc od Grupy Energa dla potrzebujących mieszkańców. Warto mobilizować się do codziennego głosowania. Plebiscyt trwa do poniedziałku 15 stycznia.

W organizowanym przez Grupę Energa plebiscycie jedno jest pewne. Ufundowane przez Energę nagrody trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczą przedstawiciele wszystkich województw. Są to miejscowości, które zwyciężyły w pierwszym etapie konkursu, pokonując w rywalizacji inne miasta z regionu. Aktualna klasyfikacja (stan na 12.01.2018 godz. 14.00) przestawia się następująco:

    1.Częstochowa
    2.Stalowa Wola
    3.Zamość
    4.Starachowice
    5.Nowa Sól
    6.Pelplin
    7.Ostrów Wielkopolski
    8.Radom
    9.Łomża
    10.Olkusz
    11.Legnica
    12.Opole
    13.Mrągowo
    14.Połczyn-Zdrój
    15.Aleksandrów Łódzki
    16.Bydgoszcz

Różnice głosów między poszczególnymi miastami nie są duże. Oznacza to, że w ciągu ostatnich dni głosowania klasyfikacja może ulec zmianie. Warto mobilizować się do głosowania. Zwycięskie miasto otrzyma ufundowaną przez Energę nagrodę główną. Są to praktyczne urządzenia marki Amica o łącznej wartości 40 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzą  lodówki, pralki, kuchenki mikrofalowe i inne, praktyczne i energooszczędne urządzenia. Głosy można oddawać codziennie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji w mediach społecznościowych, tylko do poniedziałku 15 stycznia. - Konkurs "Świeć się z Energą" pozwolił po raz kolejny pochwalić się naszymi pięknymi miejskimi iluminacjami przed całą Polską - mówi Andrzej Wnuk prezydent Zamościa. - Jestem dumny z zaangażowania mieszkańców. To dzięki nim wygraliśmy rywalizację na Lubelszczyźnie i mamy szansę na utrzymanie tytułu "Świetlnej Stolicy Polski" - dodaje.
Każdy z finalistów już wygrał. Do każdego z 16 laureatów etapu regionalnego trafi sprzęt przeznaczony dla potrzebujących. Grupa Energa ufundowała zestawy o wartości 10 000 zł każdy. W finale rywalizacji miasta walczą o zwiększenie wartości  swojej wygranej do 50 000 zł.

Kto zostanie autorem najlepszego ujęcia?
Równolegle trwa rywalizacja w konkursie fotograficznym, w którym zgłoszono ponad 1 200 zdjęć i oddano prawie 87 000 głosów. Zwycięzców wyłoni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel. Swoich laureatów wskażą także internauci. Na zwycięzców czeka 79 nagród w postaci bonów na zakupy w sklep.energa.pl. Zgłaszanie zdjęć oraz głosowanie odbywa się na stronie SwiecSie.pl i potrwa do 15 stycznia.
- Dzisiaj każdy z nas może być fotografem, bo każdy ma komórkę i w każdym z nas jest dusza artysty. Zachęcam do fotografowania, eksperymentowania, uruchomienia wyobraźni, poszukiwań inspiracji, ale i własnego niepowtarzalnego stylu. Dzielmy się swoimi zdjęciami wśród rodziny i znajomych - zdjęcia to uchwycony moment, emocje, bliskie nam osoby - niektóre stają się pamiątką na całe życie - mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej, ambasadorka akcji „Świeć się z Energą”. - Każdego kto uzna, że warto swoje zdjęcia pokazać światu - zapraszam do udziału w naszych konkursach! Czekamy na zdjęcia pełne światła, energii i niebanalnego podejścia do  uchwycenia w kadrze świątecznej atmosfery naszych domów i miast - dodaje.
Konkurs rozgrywany jest również w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć  zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSie jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami o wartości 500 zł na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram finałowego etapu "Świeć się z Energą”
    -głosowanie na zwycięzcę ogólnopolskiego w II etapie plebiscytu miast: do 15 stycznia 2018
    -przyjmowanie prac w konkursie fotograficznym na SwiecSie.pl: do 15 stycznia 2018
    -przyjmowanie prac w konkursie #SwiecSie w mediach społecznościowych: do 15 stycznia 2018