Łącznie przejechali prawie 10 tysięcy kilometrów w 10 dni. Bywało ciężko, ale na pytanie, czy chcą jechać dalej, zgodnym chórem odpowiadają, że tak. Drużyna Mamy Wielkie Marzenia wróciła z rowerowej wyprawy po Polsce, podczas której zbierali kilometry, które wymienią na dwa kółka dla podopiecznych z Kraśnika.

Dzięki wsparciu firmy NAC, która kupiła rowery dla Drużyny MWM, podopieczni Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej SOS oraz SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach mogli spełnić marzenie, które zrodziło się w ich głowach zimą. Cykliści odwiedzili Dom Młodzieży SOS w Lublinie oraz wioski w Kraśniku i Biłgoraju , a każdy z nich pokonał aż 600 km.

Jednak tak naprawdę dla Drużyny MWM nie ten cel był najważniejszy. Przede wszystkim jechali, by zamienić kilometry na rowery dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie . Zaangażowali się w akcję Fundacji ARKA pt. „Rower Pomaga” (//rowerpomaga.pl/) – To była dla nas dobra motywacja. Gdy brakowało sił, wiatr wiał w oczy, a nogi odmawiały posłuszeństwa, przypominałem dzieciakom o ich kolegach z Karlina. To pomogło nam przejechać tyle kilometrów. – mówi Tomasz Wrzosek, Dyrektor Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej SOS w Siedlcach, a zarazem członek Drużyny MWM.

Szesnastu cyklistów wróciło do Siedlec po 10 dniach spędzonych na siodełku. To jednak nie koniec – do zamierzonego celu pozostało im kolejne 10 tysięcy kilometrów. W następnym sezonie planują wyprawę na Pomorze Zachodnie, może wtedy koledzy z Karlina będą już mieli nowe rowery i wybiorą się razem z nimi. Choć zmęczeni, wszyscy zgodnie potwierdzają, że chcą jechać dalej. – To taka szkoła życia, wiele się nauczyłem i pokazałem sobie, że jestem twardym gościem. A poza tym połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Fajnie jest pomagać. – twierdzi Adrian, który jest najmłodszym członkiem Drużyny MWM. Jeszcze w tym sezonie rowerowym planowane są kolejne, jedno-  i kilkudniowe wyprawy.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygladała podróż Drużyny MWM, z jakimi warunkami się zmagali, co zobaczyli oraz jak radzili sobie z trudnościami – zapraszamy na vloga: https://wioskisos.org/mwm/. Znajdziecie tam relacje z wyprawy.