Usługi budowlane, transport krajowy i leasing samochodów, materiały opałowe – według badania serwisu Oferteo.pl były to najczęściej poszukiwane przez Internautów usługi i towary w 2016 roku.


Budowlańcy poszukiwaniUżytkownicy Oferteo.pl, serwisu łączącego w czasie rzeczywistym poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, zdecydowanie najczęściej poszukiwali w 2016 roku produktów oraz firm działających w branży budowlanej. Dotyczyło to 57% zapytań złożonych w tym czasie w serwisie.

Budownictwo zdecydowanie wyprzedziło pozostałe kategorie towarów i usług. Drugich w zestawieniu zapytań o usługi transportowe padło w 2016 roku 8%, a podium uzupełniają zapytania o materiały opałowe i paliwa oraz zapytania z kategorii „prawo i finanse” – po 7% ogólnej liczby zapytań.

O usługi i towary związane z branżą budowlaną najczęściej pytali zarówno prywatni użytkownicy serwisu (64% złożonych przez nich zapytań ofertowych) jak i firmy (42% pochodzących od nich zapytań).

Top 5 najczęściej poszukiwanych towarów


To właśnie ekogroszek był najczęściej poszukiwanym towarem przez użytkowników Oferteo.pl w 2016 roku, poszukiwał go co 10 użytkownik serwisu składający zapytanie ofertowe dotyczące produktów. Na drugim miejscu uplasowały się okna, a TOP 5 uzupełniły jeszcze: urządzenia i instalacje do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, materiały budowlane oraz pellet drzewny – ekologiczne paliwo zyskujące coraz bardziej na popularności.

Top 5 najczęściej poszukiwanych usług


Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami były wspominane już: ocieplanie i izolacja elewacji, budowa domu do stanu surowego i brukarstwo. Do TOP 5 najczęściej poszukiwanych usług weszły jeszcze: transport krajowy powyżej 3,5 tony oraz tynkowanie maszynowe.

Czego poszukiwały osoby prywatne…

Top 5 najczęściej poszukiwanych towarów
Wśród towarów poszukiwanych przez osoby prywatne pierwsze miejsce zajął ekogroszek z 14% wskazań. Z analizy Oferteo.pl wynika, że kolejne miejsce w zestawieniu zajęły: okna, urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej, materiały budowlane i pellet drzewny.

Top 5 najczęściej poszukiwanych usług
Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami przez prywatnych użytkowników Oferteo.pl były: budowa domu do stanu surowego, ocieplanie i izolacja elewacji, brukarstwo, remonty mieszkań oraz budowa domu pod klucz.

… a czego firmy

Top 5 najczęściej poszukiwanych towarówNajczęściej poszukiwanym produktem przez firmy był pellet drzewny. W dalszej kolejności przedsiębiorcy byli zainteresowani kupnem dystrybutorów wody, okien, węgla ekogroszku oraz materiałów budowlanych.  

Top 5 najczęściej poszukiwanych usług


Z kolei wśród usług poszukiwanych przez firmy dominował transport oraz leasing samochodów. Co prawda pierwsze miejsce w zestawieniu i tym razem zajęły prace związane z elewacjami, ale poza nimi w TOP 5 uplasowały się jeszcze transport krajowy powyżej 3,5 ton, leasing samochodów do 49 tysięcy złotych, transport zagraniczny powyżej 3,5 ton oraz leasing samochodów do 99 tysięcy złotych.

- Poszukiwanie wykonawców usług bądź dostawców towarów za pomocą Internetu pozwala oszczędzić i czas, i pieniądze. Nie wychodząc z domu jesteśmy w stanie szybko sprawdzić oferty wielu firm, zapoznać się z opiniami na ich temat i przeprowadzić pierwsze rozmowy na temat możliwej transakcji – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Jest to także wygodne dla samych wykonawców i usługodawców, którzy pokazując się w internecie mogą dotrzeć do wielu nowych klientów i zdobyć kolejne cenne kontakty.