Już wkrótce miesiąc maj a w związku z tym ruszy sezon komunijny. Wiele osób na pewno wybierze się na komunię do swoich bliskich. Wiąże się to jednak z koniecznością zakupu upominku dla malucha który przystępuje do pierwszej komunii. W tym poradniku podpowiemy zatem jaki prezent na tego rodzaju uroczystość wybrać.

Sezon komunii już za chwilę się rozpocznie. Jeżeli zatem w waszej rodzinie znajduje się dziecko które właśnie teraz dostąpi możliwości przystąpienia do pierwszej komunii świętej to na pewno zastanawiacie się jaki prezent wybrać. Co chcą otrzymać dzieci i jak przy wyborze prezentu nie wydać wszystkich oszczędności? W tym artykule postaramy się wam doradzić właśnie w tej kwestii.

Jeżeli nie dysponujecie zbyt dużym budżetem to z całą pewnością będziecie nadal w stanie wybrać prezent który przyniesie dziecku dużo radości. Jedną z najprostszych i najbardziej klasycznych propozycji prezentu jest oczywiście łańcuszek czy też medalik. Wykonane ze srebra są dostępne do zakupu już w cenie od około 50 złotych. Natomiast te ze złota będą kosztować w okolicach dwustu złotych lub więcej. Najważniejsze jednak, że tego rodzaju podarunek będzie pamiątka na lata dla dziecka. Decydując się na tego rodzaju prezent trzeba też pamiętać o odpowiednim opakowaniu. Torba prezentowa z motywem komunijnym będzie doskonałym wyborem.

W opisywanym budżecie w okolicach stu lub dwustu złotych warto także rozważyć takie prezenty jak zegarek. Pozwoli to nauczyć się maluchowi poprawnie odczytywać godzinę na tradycyjnej tarczy. Alternatywą dla tego rodzaju prezentu jest sprzęt sportowy taki jak rolki czy też rakieta tenisowa.

W przypadku droższych prezentów nadal bardzo dobrym wyborem będzie rower. W przedziale poniżej tysiąca złotych można znaleźć całkiem sporo podstawowych modeli które pozwolą cieszyć się dziecku jazdą na jednośladzie.

Jeżeli wiemy, że dziecko ma pewne uzdolnienia artystyczne to warto rozważyć jako prezent na przykład aparat fotograficzny. Będzie mogło dzięki temu uwieczniać ważne chwile.

Innym pomysłem na prezent może być również czytnik e-booków. Pozwoli to maluchowi zatopić się w świat lektur w dużo bardziej przystępny dla młodego pokolenia sposób.

W przypadku większych budżetów wybór prezentu może paść również na popularne ostatnio drony. Są one w stanie dać użytkownikowi duża frajdę i cieszyć się filmikami kręconymi z lotu ptaka.

Jeżeli jesteśmy już przy elektronicznych gadżetach można też postawić na tablet lub też smartfon. Na pewno ucieszy on malucha.

Mamy nadzieje, że nasze propozycje prezentowe okażą się pomocne podczas wyboru komunijnego prezentu.