W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji, rzecznik patentowy Kancelarii JWP - dr inż Sylwia Błażej-Sosnowska poprowadzi wykład o użyteczności badań patentowych dla nauki i biznesu.

Badania patentowe to o wiele więcej niż tylko informacje o technologii i stanie prawnym. Dla wielu projektów biznesowych i naukowych ich rezultaty mogą przesądzić o sukcesie lub porażce.
W gospodarce opartej na wiedzy efektywne wykorzystanie badań patentowych jest kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach, nie tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale również w małych i średnich firmach oraz w projektach badawczych i start-upowych. Narzędzia służące do poszukiwań patentowych pozwalają szybko i sprawnie przetworzyć ogromną ilość informacji, które przy odpowiednim podejściu można zastosować przy planowaniu działań strategicznych i taktycznych.

Podczas spotkania na praktycznych przykładach przedstawimy możliwości wykorzystania badań patentowych w działalności biznesowej i pracy naukowej. Słuchacze dowiedzą się jak wykorzystywać rezultaty poszukiwań patentowych w budowaniu strategii biznesowej, wyznaczaniu kierunków badań, przy pozyskiwaniu funduszy europejskich jak również w relacjach między inwestorem a start-upem lub zespołem naukowym.

Zapraszamy 21.10.2016, do Centrum Transferu Technologii CITTRU Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, ul. Czapskich 4,  I piętro, sala 109, o godz. 10.00. Prosimy o zarejstrowanie się na stronie www.festiwalinnowacji.malopolska.pl/index.php/21-pazdziernika/26-jak-wykorzystac-badania-patentowe-do-wsparcia-relacji-nauki-i-biznesu.