Młodzi przedsiębiorcy zadają sobie pytanie: "W jaki sposób pozyskać rekomendacje, by odnieść sukces w biznesie?". Poszukując odpowiedzi, czytają wiele książek, uczęszczają na kursy i szkolenia oraz starają się nawiązać nowe znajomości. Kosztuje ich to wiele zaangażowania i wysiłku oraz cennego czasu, który można wykorzystać zupełnie inaczej.
Młodzi przedsiębiorcy zapominają o tym, że są pewne miejsca, pewne organizacje, stworzone właśnie do tego - do pozyskiwania rekomendacji. Jedną z nich jest BNI Polska. Nowoczesna organizacja zrzeszająca najlepszych biznesmenów z każdej dziedziny. Skupiająca się nie tylko na przekazywaniu rekomendacji, ale także szkoleniu z technik biznesowych, ćwiczeniu umiejętności miękkich itd.

Jak pozyskać rekomendacje w sposób możliwie najszybszy?

Pozyskanie rekomendacji daje bardzo szybkie efekty biznesowe. Wzrasta ilość zamówień, pojawiają się nowi klienci, marka jest coraz lepiej rozpoznawalna i szanowana. Trudno więc się temu dziwić, że młodzi przedsiębiorcy dążą do jak najszybszego pozyskania rekomendacji biznesowych. Jedyną słuszną drogą ku temu jest wstąpienie do specjalistycznych organizacji, czynny udział w spotkaniach, śniadaniach biznesowych i szkoleniach. Nie bez znaczenia jest również chęć doszkalania się, poszerzania własnych umiejętności negocjacyjnych oraz rozszerzanie zdolności interpersonalnych.
Przedsiębiorcy zaangażowani nie tylko w rozwój własnego biznesu, ale także w nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, odnoszą zawsze szybsze i bardziej spektakularne sukcesy od ich przeciwników, którzy skupiają się tylko na pielęgnacji własnej "działki".
Nawiązywanie nowych znajomości biznesowych to przede wszystkim tworzenie wartościowych relacji. Dobre kontakty dają nie tylko owoce nam samym, ale są również sposobem na pomoc innym. W końcu nie chodzi tylko o to, by otrzymywać rekomendacje, ale także, by je ofiarować. W ten sposób można zbudować trwałą, stabilną i wartościową sieć kontaktów biznesowych, która będzie gwarancją przetrwania nawet w dobie ewentualnego kryzysu.