Łysienie to wstydliwy problem, który dotyka osoby w różnym wieku bez względu na płeć. Trudny do zaakceptowania proces powoduje złe samopoczucie i kompleksy. Są jednak i tacy, którzy brak włosów na głowie przekuwają w swój atut. Dzięki nowej metodzie można zapomnieć o zakolach czy przerzedzeniach.

Łysinie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Obfite wypadanie włosów może mieć różne przyczyny i objawiać się na różne sposoby. W większości przypadków uzależnione jest genetycznie, czasami na jego występowanie mają wpływ hormony, przebyte choroby, nieodpowiednia higiena osobista, czy też zaburzone funkcjonowanie organizmu. U kobiet dodatkowo problemem może być m.in.: choroba tarczycy, depresja, ciąża, menopauza, nadmiar witaminy A czy niski poziom żelaza.

Bez względu na przyczynę, łysienie często wiąże się z uczuciem dyskomfortu oraz spadkiem poczucia atrakcyjności. Nowa technika, jaką jest mikropigmentacja skóry głowy, ze względu na swoją bezinwazyjność, prostotę oraz niemal natychmiastowe rezultaty jest doskonałym sposobem na pozbycie się uciążliwego problemu.

SMP czyli Scalp micropigmentation to nic innego jak tatuaż medyczny. Pigmentacja włosów pozwala uzyskać imitację pełnej fryzury nawet na skórze całkowicie łysej. To szczegółowy proces, w którym bardzo naturalny wygląd jest tworzony za pomocą symulacji mikro-włosków.

Zabieg SMP polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy tworząc małe punkty wyglądające jak krótko ścięte włosy. Aplikacja odbywa się w miejscach, w których głowa pozbawiona jest włosów lub są one przerzedzone. – wyjaśnia Anna Sobczak, specjalista ds. mikropigmentacji, ekspert kliniki SMP.

Metoda mikropigmentacji skóry głowy może być stosowana zarówno u mężczyzna jak i kobiet przy łysieniu androgenowym, plackowatym jak również całkowitym. Sprawdza się również jako metoda maskująca efekt utraty włosów po przebytej chemioterapii i chorobach nowotworowych. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, które niezależnie od przyczyn utraciły włosy.

Głównym celem zastosowania metody mikropigmentacji skóry głowy jest odtworzenie efektu pełnej fryzury u osób częściowo lub całkowicie pozbawionych włosów. Zastosowanie tej niechirurgicznej techniki pozwala u pacjentów na odtworzenie linii włosów w przypadku występowania zakoli, ukrycie blizn po operacjach, oparzeniach, urazach. Daje efekt uzyskanie optycznego zagęszczenia fryzury, a dzięki odpowiednio dobranemu pigmentowi głowa wygląda jakby była pokryta tysiącami włosów. – dodaje Anna Sobczak.

Proces mikropigmentacji odbywa się podczas kilku etapów w odstępach minimum tygodniowych. Pigment jest dobierany indywidualnie do koloru włosów pacjenta. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie jest jednak stały. Wraz z upływem lat wprowadzony pigment stopniowo jaśnieje, stosuje się wówczas odświeżenie SMP, które starcza na kolejne lata. Dzięki mikropigmentacji możliwe jest osiągnięcie realistycznych efektów przy całkowicie nieinwazyjnym zabiegu. Złudzenie naturalnych włosów jest tak prawdziwe, że skóra głowy wygląda jak pokryta krótko strzyżonymi włosami. Daje to z pewnością nowe możliwości walki z trudnym procesem utraty włosów.