Biust uznawany jest za synonim kobiecości. Dla wielu kobiet posiadanie zbyt małych piersi jest źródłem kompleksów i złego samopoczucia. Jakimi sposobami powiększyć je bez konieczności operacji?

Marzenia o krąglejszym biuście można spełnić w klinikach medycyny estetycznej. Gdy biustonosze push up, sztuczki z dobieraniem odpowiednich ubrań i ćwiczenia już nie wystarczają, rozwiązaniem jest zabieg wstrzykiwania soli fizjologicznej - mniej inwazyjny niż chirurgiczny.  Wskazaniami do zastosowania tej metody jest nie tylko chęć powiększenia i wymodelowania piersi, ale też korekta różnego rodzaju defektów, jak np. ubytki i deformacje pooperacyjne, asymetria piersi, czy wady tkanek np. po liposukcji. Dotyczy to więc zarówno dojrzałych kobiet, które chcą przywrócić dawny kształt, jak i młodych, których wygląd zmienił się po ciąży czy gwałtownych wahaniach wagi.

Innowacyjnym preparatem wykorzystywanym przy niechirurgicznej korekcie ciała jest AQUAFILLING BODYLINE, składający się w 98% z soli fizjologicznej i w 2% z poliamidu czyli substancji fizjologicznej wiążącej sól. Dużym plusem metody jest to, że części ciała poddane zabiegowi nie wyglądają sztucznie, a czas regeneracji jest bardzo krótki. Ponadto, preparat nie jest wyczuwalny w dotyku.
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu? - Generalnie, nie stosuje się preparatu w przypadku problemów z krzepliwością krwi, przewlekłych chorób somatycznych, nowotworów, alergii na niektóre leki i infekcji skórnych. Przy tym, lekarz omawia zalecenia i przeszkody bezpośrednio z pacjentem analizując jego stan zdrowia - mówi dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej kliniki VESUNA.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa on około półtorej godziny. Choć już po 48 godzinach można wrócić do codziennych czynności, są też aktywności, których należy unikać -Po zabiegu przez 3 do 4 dni nie powinno myć się miejsca wkłucia pod bieżącą wodą. Przez 3 tygodnie zakazane są ćwiczenia angażujące partie mięśni w obszarze poddanym zabiegowi, a przez 4 tygodnie polecamy noszenie bielizny modelującej. - radzi specjalistka. Efekty widoczne są po 14 dniach, gdy zniknie obrzęk po znieczuleniu i utrzymują się co najmniej przez 5 lat.  Nowoczesna medycyna estetyczna umożliwia bezpieczne poprawienie wyglądu bez użycia skalpela. Zabiegi powiększania biustu czy pośladków, korekty asymetryczności i usuwania deformacji sprawiają, że można cieszyć się piękną figurą bez konieczności długiej rekonwalescencji.