W dniu 31 marca br. Śląska Grupa Regionalna IPMA Polska organizuje kolejne spotkanie dla swoich członków i sympatyków, tym razem tematem będą projekty innowacyjne. Projekty te są obecne w naszej gospodarce od dłuższego czasu, ale największego rozgłosu nadały im instytucje finansujące wsparcie dla przedsiębiorstw ze środków unijnych.

Projekty innowacyjne to takie projekty, których celem jest poszukiwanie nowych, lepszych, bardziej efektywnych sposobów rozwiązywania problemów, poprzez jego realizację wypracowuje się, upowszechnia i włącza do biznesu nowe rozwiązania. To perspektywa instytucji finansujących. Patrząc na temat w szerszym aspekcie, innowacyjność to rewolucyjność, pomysłowość, nowatorstwo czy oryginalność naszego projektu czy produktu. Poruszamy się więc w sferze badawczo-rozwojowej, skoro innowacyjność jawi się jako poszukiwanie nowego i oryginalnego rozwiązania. Mając to na uwadze, czy możemy zaprojektować innowacyjne rozwiązanie? Czy więc innowacyjność finansowana ze środków unijnych to naprawdę innowacyjność?


Na te pytania, a także inne, które rodzą się, gdy czytamy o innowacyjności naszej gospodarki czy firm w naszym otoczeniu, odpowiedzą zaproszeni do panelu dyskusyjnego eksperci. Do panelu dyskusyjnego zaproszeni zostali przedstawiciele takich instytucji, jak Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz wdrażającej innowacyjne rozwiązania firmy Flytronic Sp. z o.o. z Gliwic. Eksperci reprezentujący różne podejścia do tematu innowacji – administracyjne, naukowe i biznesowe – postarają się rozstrzygnąć, czym naprawdę są innowacje i projekty innowacyjne. Moderatorem spotkania będzie dr inż. Seweryn Tchórzewski, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej i ekspert zarządzania projektami Business @ Witański Consulting Group.

Spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska rozpocznie się o godz. 18.00 31.03.2016r. w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przy ul. Banacha 7. Serdecznie zapraszamy.