Apilandia to rodzaj muzeum o pszczołach, nie oglądamy tu jednak eksponatów przez szybkę. To Interaktywne Centrum Pszczelarstwa przekazuje wiedzę empirycznie, wszystkiego można tutaj dotknąć i wypróbować samemu.


DOJAZD I PARKING:
Apilandia znajduje się na trasie Kraków - Wadowice, z Krakowa dotrzemy tu w nieco ponad godzinę. Adres: Klecza Dolna 148, 34-124 Klecza Górna, przy centrum znajdują się dwa sporej wielkości bezpłatne parkingi.

CENNIK BILETÓW:
Zwiedzanie:
normalny - 17 zł
ulgowy - 15 zł
zwiedzanie + warsztaty - 34 zł
warsztaty - 22 zł
Centrum oferuje specjalne zniżkowe bilety dla rodzin z dziećmi, szczegóły na stronie: https://centrum-apilandia.pl/.

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek - piątek: 10.00-16.OO
sobota: 10.00 - 14.00 (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
Zwiedzanie odbywa się o pełnych godzinach i nie wymaga rezerwacji, warsztaty dla klientów indywidualnych o godz.  14.00 wymagają wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Do Apilandi wybraliśmy się w tygodniu, a kiedy weszliśmy do centrum pierwsze co rzuciło nam się w oczy to ogromna pszczoła! Bardzo dokładnie odwzorowana zrobiła na nas spore wrażenie. Po opłaceniu biletów udaliśmy się na warsztaty które odbywają się w budynku obok. Z wielką przyjemnością wykonaliśmy przepiękne świece z wosku i węzy. Potem przyszedł czas na degustację miodu i pyłku kwiatowego. Po takich pysznościach udaliśmy się na zwiedzanie. W tym celu musieliśmy wrócić do głównego budynku Apilandii by tam zejść do podziemi. Pani przewodnik z pasją opowiadała o pszczołach, a kiedy już wszystko nam wytłumaczyła i pokazała przyszedł czas na samodzielne eksplorowanie wszystkich atrakcji. Było więc kręcenie miodarką, podkurzanie, ubieranie pszczelarza, układanie puzzli i podglądanie wykluwających się młodych pszczół z komórki plastra.

Wyszliśmy bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
We wpisie nie zdradziliśmy wszystkich atrakcji Apilandii, koniecznie tutaj zajrzyjcie.

Praktyczne informacje:
- na zwiedzanie i warsztaty zarezerwujcie sobie ok. 2h,
- wewnątrz centrum znajduje się sklepik, znajdziecie tutaj: pamiątki, książki o pszczołach, różnego rodzaju gadżety, zestawy do tworzenia świec i mydełek ale także profesjonalny sprzęt pszczelarski i pyszne słodycze wykonane na bazie miodu,
- w centrum działa kawiarnia.

#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Apilandia