Nadmierna utrata włosów to specyficzne schorzenie, które często niesie za sobą efekty w postaci uszczerbku na zdrowiu psychicznym, szczególnie u żeńskiej części społeczeństwa. Biofibre® to rewolucyjna metoda wszczepiania (implantacji) sztucznych włosów, która pomaga pacjentom zmagającym się z łysieniem androgenicznym, plackowatym lub polekowym, dając niemal natychmiastowy efekt zagęszczenia włosów w problematycznych miejscach.

Sztuczne włosy Biofibre® - nowoczesne rozwiązanie w walce z łysieniem

Po zabiegu wszczepienia implantów nie ma konieczności hospitalizacji, pacjent od razu może wrócić do codziennych zajęć. Wskazaniem jest jedynie ograniczenie większego wysiłku fizycznego i treningów. Technologia Biofibre® cieszy się powodzeniem wśród pacjentów i lekarzy medycyny estetycznej, ponieważ jest - po pierwsze - bezpieczna, po drugie - daje natychmiastowe efekty oraz posiada wysoki wskaźnik utrzymywania implantów w skórze. Czas utrzymania zależny jest od odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu oraz ogólnej kondycji owłosionej skóry głowy. Zazwyczaj jest to kilka lat. Sam zabieg wszczepienia implantów Biofibre® nie jest bolesny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

Sztuczne włosy Biofibre® wykonane są z biozgodnych materiałów, do złudzenia przypominających swoją strukturą naturalne ludzkie włosy. Aby możliwie najlepiej dopasować implanty do włosów własnych pacjenta, produkty Biofibre® dostępne są w kilku długościach, różnym stopniu skręcenia i wielu kolorach. Po wygojeniu się skóry głowy po zabiegu, sztuczne włosy można farbować (farba nie może zawierać amoniaku). Tak jak naturalne włosy, implanty Biofibre® również wypadają ( szacuje się że około 10 procent rocznie). Dlatego też co kilka lat wskazane jest uzupełnienia ubytków.

Po zakwalifikowaniu do pierwszego zabiegu Biofibre® przeprowadza się próbę wszczepienia 100 implantów celem sprawdzenia reakcji organizmu. W kolejnych etapach leczenia możliwe jest jednorazowe wszczepienie docelowej liczby implantów.

Biofibre® można stosować równolegle z innymi metodami leczenia łysienia, jako metodę pomocniczą (leki farmakologiczne podawane doustnie, zabiegi medycyny estetycznej poprawiające kondycję owłosionej skóry głowy, mezoterapia igłowa i inne). Technologia Biofibre® pozwala skutecznie zwiększyć zagęszczenie włosów u pacjentów, których nie zakwalifikowano do przeszczepu chirurgicznego włosów, lub którzy po prostu wolą uniknąć inwazyjnego zabiegu implantacji chirurgicznej.Więcej informacji na temat walki z problemem nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn znajdziesz na stronie https://www.nowaestetyka.pl/