Z konta oszczędnościowego nie da się obecnie wycisnąć więcej niż około 3 proc. Promocyjne oferty obwarowane są koniecznością spełnienia wielu dodatkowych warunków, a wyższe stawki obowiązują zaledwie przez kilka pierwszych miesięcy trwania umowy.

Najlepsze konta oszczędnościowe mają stawki oprocentowania wynoszące około 3 proc. w skali roku. Najwyżej oprocentowany rachunek dostępny jest obecnie w Orange Finanse. Klienci Orange, posiadający abonamentowe usługi mobilne, mogą tu otrzymać stawkę 3,50 proc. Będzie to jednak obwarowane dodatkowymi warunkami. Podobnie jest w innych instytucjach oferujących najwyższe stawki na kontach oszczędnościowych – wynika z najnowszego rankingu kont oszczędnościowych Bankier.pl.
– Większość promocyjnych rachunków oszczędnościowych skonstruowanych jest w taki sposób, aby związać klienta przynajmniej jeszcze jedną umową - dotyczącą prowadzenia tradycyjnego ROR-u. Pojawiają się też inne warunki, jak konieczność zapewnienia na tym rachunku określonych wpływów, czy aktywnego korzystania z wydanej do konta karty debetowej. Klienci powinni się jednak liczyć z tym, że wyższa stawka oprocentowania na koncie oszczędnościowym nie będzie trwała wiecznie. W wielu ofertach będzie obowiązywać tylko przez kilka pierwszych miesięcy trwania umowy – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, ekspert Bankier.pl.

Najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy bez dodatkowych warunków ma obecnie stawkę wynoszącą nieco ponad 2 proc. w skali roku.