Nagrody Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przyznawane są firmom i przedsiębiorcom mającym istotny wpływ na rynek regionalny i krajowy. Spółka Hotele Diament została doceniona za konsekwentną budowę własnej marki, będącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku usług hotelarskich i turystycznych oraz za wizję w zakresie dalszego rozwoju sieci hotelarskiej.

Jesteśmy siecią hoteli, która w oparciu o wyłącznie polski kapitał, bardzo intensywnie pracuje nad rozwojem i najlepszą jakością oferowanych rozwiązań dla biznesu. W ubiegłym roku dokonaliśmy jednego z największych przejęć w branży hotelarskiej w ostatnich latach. Dzięki temu zwiększyliśmy potencjał naszej bazy noclegowej o blisko 40 proc. i staliśmy się jedną z wiodących sieci hotelarskich w Polsce. Przyznana dziś nagroda jest dla nas powodem do wielkiej satysfakcji i mobilizuje do dalszych, skutecznych działań mówi Rafał Bakalarski, prezes Hoteli Diament.

Nagrody Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zostały wręczone 23 kwietnia 2016 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Podczas Gali uhonorowano 37 polskich firm, przyznając wyróżnienia w kategoriach Firma z Jakością, Firma z Przyszłością, Firma Rodzinna oraz tytuły i odznaczenia specjalne.

HOTELE DIAMENT S.A. to dynamicznie rozwijająca się sieć hoteli biznesowych zlokalizowana na południu Polski. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie, działając w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Aktualnie tworzy ją 14 obiektów o standardzie czterech i trzech gwiazdek w siedmiu miastach: Chorzowie, Gliwicach, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Ustroniu, Wrocławiu i Zabrzu. Są to duże hotele biznesowe, butikowe hotele w zabytkowych kamienicach, hotele stylizowane oraz położone w malowniczych górskich okolicach.

Sieć oferuje gościom ponad 2000 miejsc noclegowych w blisko 1000 pokojach, prawie 3000 m2 powierzchni profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych i pełną obsługę gastronomiczną. Miesięcznie Hotele Diament przyjmują ok. 25 000 gości.