Rozpoczął się VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Hotele Diament w Katowicach, Zabrzu, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich przyjmą nawet 1000 gości dziennie podczas tej największej debaty gospodarczej Europy Centralnej. 95 proc. gości Hoteli Diament, to uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 - Na czas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, nasze hotele mają stuprocentowe obłożenie. Około 95 proc. gości rezerwujących pobyt w Hotelach Diament w czasie trwania tego wydarzenia, to osoby uczestniczącew kongresowych debatach. W tym roku spodziewamy się przyjąć ok. tysiąca osób każdego dnia Kongresu - mówi Rafał Bakalarski, prezes Spółki Hotele Diament.

Więcej niż 40 proc. spośród gości, którzy na czas trwania imprezy biznesowej zarezerwowali pobyt w Hotelach Diament, to goście zagraniczni.

- Od lat jesteśmy partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zarówno lokalizacja wydarzenia, czyli stolica Górnego Śląska, skąd wywodzi się nasza Sieć, jak i biznesowy profil imprezy, idealnie wpisują się w strategię Hoteli Diament, jako polskiej sieci hotelarskiej, której kompleksową ofertę usług, zarówno w ofercie noclegowej, jak i konferencyjnej, kierujemy głównie do gościa biznesowego. Z owocnej współpracy cieszymy się tym bardziej, bowiem z roku na rok, Europejski Kongres Gospodarczy wpływa na podnoszenie biznesowej atrakcyjności naszej sieci – dodaje Rafał Bakalarski.

Hotele Diament to czołowa polska sieć hoteli, na którą składają się obiekty hotelowe klasy biznes, butikowe hotele
w zabytkowych kamienicach, obiekty stylizowane oraz  hotele położone w górskich okolicach. Sieć oferuje gościom ponad 2000 miejsc noclegowych w blisko 1000 pokojach, prawie 3 tys. mkw. powierzchni profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych oraz kompleksową obsługę gastronomiczną.