Gorc to jeden z bardziej charakterystycznych szczytów pasma Gorców. Malownicza trasa prowadząca z Rzek, a na szlaku niemalże pusto - takie wycieczki lubimy najbardziej.

TRASA:
Rzeki - Nowa Polana - Gorc Kamienicki - Skrzyżowanie pod Gorcem - Gorc - Skrzyżowanie pod Gorcem - Gorc Kamienicki - Nowa Polana - Rzeki (całość szlakiem niebieskim)

Wyruszamy kierując się niebieskimi oznaczeniami, początkowo idziemy szutrową drogą, mijamy leśniczówkę by po ok. 30 minutach dotrzeć do Nowej Polany. W tym miejscu szlak skręca w prawo, a my wkraczamy do lasu. Podążamy leśną ścieżką, po ostatnich obfitych deszczach porobiły się  w niej spore wyrwy, ale na szczęście wszystko jest do przejścia.  Dochodzimy do kolejnej polany o nazwie Świnkówka. Znajdują się tutaj ławki z pięknymi widokami na schowane za mgłą Tatry.

Następnie znowu wkraczamy do lasu i na kolejne widoki musimy poczekać, aż do polany Gorc Kamienicki. W oddali można już dostrzec szczyt wieży widokowej wyłaniającej z się zza drzew. Cel jest blisko! Idziemy wielką polaną dookoła nas falują wysokie trawy, jest naprawdę pięknie. Przed szczytem czeka nas ostatnie krótkie podejście przez las i po chwili wchodzimy już na wieżę. Widoki są cudowne, chociaż Tatry pomimo dobrej pogody, ledwo widoczne.

Wracamy tym samym szlakiem, a po drodze dzieciakom udaje się wypatrzeć: pasikonika, gąsienicę, różne gatunki motyli i młodego zaskrońca. To taka piękna lekcja przyrody przy okazji wędrówek górskimi szlakami.

Praktyczne informacje:
- w Rzekach auto można zaparkować przy drodze, przed mostem na rzece Kamienica (niedaleko leśniczówki),
- szlak nie jest trudny, w większości prowadzi przez las co sprawia, że jest idealną propozycją na cieplejsze dni,
- przejście całej trasy z licznymi postojami zajęło nam ok 5h.


#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Góry z dzieckiem #Gorc #Gorce