Oto nasza kolejna niezwykle udana wyprawa w Gorce, a musimy przyznać że pasmo to nie do razu skradło nasze serca. Opisany poniżej szlak polecamy wszystkim tym, którzy jeszcze nie mieli okazji podziwiać widoków roztaczających się z gorczańskich polan.


TRASA:
Rzeki (szlak żółty) - Pod Jaworzynką (szlak zółty) -  Polana Podskały (szlak żółty) - Jadamówka (szlak żółty)- Gorc Troszacki (szlak zółty i zielony) - Kudłoń (szlak żółty i zielony) - Gorc Troszacki (szlak żółty) - Jadamówka (szlak żółty) - Polana Podskały (szlak żółty) - Pod Jaworzynką (szlak żółty)- Rzeki

Na szlak wyruszamy wcześnie rano, auto zostawiamy na przydrożnym parkingu w Rzekach. Od razu obieramy szlak żółty, który jeszcze przez kilkaset metrów prowadzi nas asfaltową drogą wśród okolicznych zabudowań. W końcu odbijamy ostro w prawo i wkraczamy do lasu.

Od początku droga dość stromo pnie się do góry, pojawiają się też drewniane
wzmocnienia w postaci schodków. Na szlaku tego dnia panuje cisza i spokój, wędrujemy sami i po niedługim czasie wychodzimy z lasu by podziwiać pierwsze widoki z polany Jaworzynka. Na kolejnej polanie o nazwie Podskały robimy krótki odpoczynek, siadamy na ławkach, a dzieciom udaje się dostrzec jaszczurki i słynną gorczańską roślinę: dziewiećsił bezłodygowy. Po drodze przechodzimy jeszcze przez Jadamówkę i pokonujemy dość stromy odcinek przez las aby zameldować się na Gorcu Troszackim. Stąd już naprawdę blisko na Kudłoń, droga bez większych wzniesień prowadzi nas do skrzyżowania ze szlakiem czarnym. Odbijamy w prawo i po ok. 100 metrach dostrzegamy krzyż na zalesionym szczycie Kudłonia. Do parkingu w Rzekach wracamy tą samą trasą.


Praktyczne informacje:
- auto można zostawić w zatoczce drogowej tuż przy przystanku autobusowym, niedaleko przełęczy Przysłop Lubomierski,
- przejście całej trasy z wszystkimi postojami zajeło nam ok. 5 h,
- trasa jest bardzo widokowa i poza dość stromym podejściem na Gorc Troszacki nie powinna przysporzyć trudności.#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Góry z dzieckiem #Kudłoń #Gorc Troszacki