Postępująca technika również wkroczyła w świat fotografii oraz produkcji obrazów - dziś liczy się nie tylko jakość, ale także odpowiednie dopasowanie zdjęć czy obrazów do danego miejsca.

To postarali się wykorzystać projektanci wnętrz, którzy coraz częściej wykorzystują fotografie w nowoczesnym wydaniu jako dekoracje w mieszkaniach, domach lub biurach klientów, dla których realizują projekt. To samo tyczy się obrazów. Technologia pozwala na więcej, a my, jako odbiorcy, bardzo chętnie z tego korzystamy. Innym faktem ze świata projektantów wnętrz jest to, iż ciągle zmienia się styl i pojęcie nowoczesnego urządzania mieszkań. Kilka lat temu nowoczesne wnętrze musiało mieć kontrastowe, ciemne kolory oraz meble, które utrzymane były w podobnej tonacji. W takich wnętrzach brakowało personalizacji, co bardzo szybko zweryfikowali klienci, którzy zaczęli zgłaszać problem braku dekoracji, które zmieniałyby restrykcyjne i pozbawione duszy nowoczesne wnętrza.

Z pomocą przyszła technologia, a mianowicie nowy trend tworzenia obrazów na płótnie i reprodukcji, jednak nie są to zwykłe obrazy, które można kupić w galeriach sztuki a tworzone na zamówienie dzieła na płótnie, dzięki którym każdy może zmienić swoje wnętrze. Dawniej funkcję tą spełniały fototapety, jednak ze względu na brak trwałości oraz bardzo często dosyć wątpliwe wykonanie - straciły uznanie wśród architektów oraz mieszkańców, którzy liczą na jakość oraz unikalność. Jak twierdzą założyciele strony fedkolor.pl, nowy trend zmienił oblicze projektowania wnętrz i sprawił, że ludzie zupełnie inaczej patrzą na reprodukcje i obrazy. Co więcej, zamówioną dekorację można wręczyć jako unikalny i personalizowany prezent co dodatkowo podkreśla znaczenie oferowanych elementów i sprawia, że stają się one coraz bardziej popularne. A jak wyglądają reprodukcje i obrazy na płótnie w przykładowych wnętrzach? To możemy zobaczyć na stronie fedkolor.pl.
Nowa technika pokazała, jak wiele zmian do wnętrza wnosi obraz lub reprodukcja, która przedstawia prywatne ujęcia, wspomnienia lub osoby. Takie wnętrze bardzo silnie utożsamia się z mieszkańcami, tworząc pozytywne relacje i miłą atmosferę. To tłumaczy fakt, dlaczego architekci wnętrz coraz liczniej i śmielej zamawiają obrazy na płótnie do mieszkań klientów. Sami mieszkańcy, którzy chcą ożywić swoje wnętrza lub podarować komuś unikalny prezent bardzo chętnie odwiedzają stronę fedkolor.pl, gdzie mogą zobaczyć efekty prac i złożyć swoje zamówienie.