Jak przekonują osoby na co dzień zajmujące się badaniem rynku, w tym także zjawisk związanych z handlem w przestrzeni Internetu, coraz częściej wybieraną przez polskich przedsiębiorców, w tym oczywiście właścicieli sklepów internetowych jest opcja drop shippingu.

Drop shipping to taka forma sprzedaży, która zakłada, że towar do ostatecznego odbiorcy jest wysyłany bezpośrednio przez hurtownię. Z kolei sklep, który wybiera firmę dostawy, jaka jest drop shipping, jest odpowiedzialny za zbieranie zamówień od detalicznych klientów i następnie przesyłanie ich bezpośrednio do hurtowni. Jak przekonują przedstawiciele firmy Simmi, rozwiązanie takie jest korzystne zarówno dla poszczególnych sprzedawców, jak i dla samego producenta.


Firma simmi.pl to uznany producent odzieży damskiej. Swoje ubrania sprzedaje zarówno bezpośrednio w swoim sklepie internetowym, jak i poprzez innych dystrybutorów, z którymi współpracuje właśnie na zasadach drop shippingu. Jak podkreślają przedstawiciele tej firmy, drop shipping zapewnia dotarcie z ofertą firmy do większej liczby potencjalnych klientów. Przedstawiciele firmy Simmi podkreślają, że dla wielu drobnych przedsiębiorców zakup dużej ilości odzieży w hurtowni byłby zbyt kosztowny. Tym bardziej, że nigdy nie można mieć pewności, że cały zakupiony towar wzbudzi zainteresowanie klientów. Dzięki zastosowaniu rozwiązania, jakim jest drop shipping nawet w niewielkim sklepie internetowym może pojawić się szeroki wybór produktów danego producenta. To właśnie sprawia, że producenci odzieży coraz częściej proponują swoim dystrybutorom detalicznym właśnie taką opcję współpracy.

Oczywiście, co podkreślają przedstawiciele firmy Simmi, opcja drop shippingu może mieć również swoje wady. Problemy pojawiają się, gdy w hurtowni brakuje już towarów zamówionych u jednego z dystrybutorów. Jak mówi pracownik firmy Simmi takiej sytuacji uda się jednak uniknąć, jeśli komunikacja między hurtownią, a sklepem detalicznym przebiega bez problemu, a wszelkie dane dotyczące dostępności towaru są aktualizowane na bieżąco.