Enea została sponsorem tytularnym grającego w siatkarskiej ekstraklasie klubu PTPS Piła. 21 stycznia, przed zwycięskim meczem pilskiej drużyny siatkarek z Legionovią Legionowo, przedstawiciele Enei i PTPS oficjalnie ogłosili rozpoczęcie współpracy.

Enea od początku roku jest sponsorem tytularnym drużyny walczącej w najwyższej klasie ligowych rozgrywek żeńskiej siatkówki w Polsce. W sobotę, 21 stycznia Piotr Adamczak, wiceprezes Enei oraz Radosław Ciemięga, prezes PTPS ogłosili rozpoczęcie współpracy.
–  Cieszymy się, że wspieramy pilską siatkówkę. Naszym partnerem została drużyna z tradycjami i ogromnym potencjałem – powiedział Piotr Adamczak, wiceprezes Enei. – Wsparcie utytułowanych i ambitnych sportowców, szczególnie wywodzących się z obszaru naszej działalności, jest istotnym elementem zaangażowania społecznego Enei – dodał. Radosław Ciemięga, prezes PTPS podziękował Enei za zaangażowanie w sponsoring pilskiego klubu. – Zaszczytem jest dla nas możliwość związania się z taką firmą jak Enea – zaznaczył. – Bardzo dziękuję przedstawicielom Enei za to, że dostrzegli nasz potencjał w rozgrywkach ligowych. Jestem przekonany, że działając razem będziemy osiągać wspólne sukcesy – powiedział prezes towarzystwa.

Wsparcie dla PTPS Piła to nie jedyny obszar związany z siatkówką, w którym działa spółka energetyczna. Współpraca ta wpisuje się w szerszy kontekst zaangażowania Enei w rozwój profesjonalnej piłki siatkowej. Firma poszukuje również siatkarskich talentów w ramach projektu Enea Liga Mini Piłki Siatkowej. Ma on na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W pierwszej edycji ligi bierze udział blisko 250 zespołów z 30 szkół podstawowych. Enea wspiera zatem zarówno sporty zawodowe, jak i młodzieżowe. – Jestem pewien, że nasze wsparcie dla obecnych i przyszłych gwiazd tej dyscypliny pozwoli budować siłę polskiej siatkówki – zaznaczył wiceprezes Enei. Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej to jeden z bardziej utytułowanych żeńskich klubów siatkarskich w Polsce. Na swoim koncie ma cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Czterokrotnie sięgał po Puchar Polski, raz zdobył Superpuchar Polski. Pilskie siatkarki, jako jedyna polska drużyna, samodzielnie zakwalifikowały się do finału Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych. Klub osiąga również sukcesy w szkoleniu młodzieży. Szkoli obecnie blisko 60 młodych siatkarek i ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski kadetek i młodziczek – zarówno w hali, jak i na plaży.

Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej. Oferuje swoim Klientom innowacyjne produkty, dba o bezpieczeństwo dostaw energii do mieszkańców północno-zachodniej Polski i produkuje ok. 9 proc. energii elektrycznej zużywanej w naszym kraju. Grupa Enea buduje innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny i rozwija się we wszystkich ogniwach łańcucha wartości.