Podrzucamy pomysł na krótki spacer w okolicach Krakowa. Dolina Potoku Rudno to ciche i spokojne miejsce, co prawda nie ma tutaj wyznaczonego szlaku czy ścieżki dydaktycznej ale na pewno się nie zgubicie.

JAK DOJECHAĆ
Rezerwat Przyrody Dolina Potoku Rudno znajduje się ok. 40 minut jazdy od Krakowa. Najlepiej kierować się do miejscowości Zalas. Jadąc ulicą Galicyjską należy skręcić w lewo przed budynkiem OSP, dalej cały czas prosto i na pewno zauważycie jeden z dwóch leśnych parkingów przy drodze.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy przy parkingu oznaczonym na mapach Google jako "Miejsce odpoczynku Potok Rudno". Niewielki parking ze sporą ilością błota i ogromnymi kałużami, ale nie wybrzydzamy. Drogą pożarową wchodzimy do lasu, z prawej strony szumi potok, a my idziemy powoli szeroką leśną alejką. Najpierw zupełnie płasko, później ścieżka lekko wznosi się ku górze. W końcu dochodzimy do skrzyżowania dróg, przy małej niebieskiej kapliczce zawieszonej na drzewie skręcamy w lewo i zaczynamy powoli schodzić w dół. Po chwili wychodzimy z lasu i ostatni odcinek pokonujemy asfaltową drogą. Ulica którą idziemy nie jest zbyt ruchliwa, mija nas tylko jeden samochód, ale jeśli taka opcja wam nie odpowiada można wrócić tą samą trasą.

Praktyczne informacje:
- opisana pętla ma długość ok. 3,5 km,
- trasa nadaje się na podróż z wózkiem o dużych kołach.

#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Dolina Potoku Rudno